پرسپولیس سند رو‌ کرد

مدیریت باشگاه پرسپولیس با انتشار مدارکی خواستار دریافت عدد بزرگی از دولت به دلیل پرداختی بدهی معوقه این باشگاه شد.

پرسپولیس سند رو‌ کرد
کد خبر: 61637

باشگاه پرسپولیس با موجودی حداقلی در حساب خود کار را پیش می‌برد. پس از اعتراض یحیی گل‌محمدی و بازیکنان برای دریافت مطالبات، مدیران این باشگاه اقدامات خود را برای دریافت بخشی از رقم حاصل پذیره‌نویسی بورسی که حدود 170 میلیارد تومان است، انجام دادند، اما هنوز این موضوع به ثمر ننشسته است.

اما حالا ارسال یک نامه از سوی سازمان بازرسی به باشگاه پرسپولیس، این امید را برای مدیران باشگاه ایجاد کرده که بتوانند عددی را از دولت دریافت کنند. ماجرا از این قرار است که سازمان بازرسی بخشی از بدهی پرداخت شده توسط باشگاه را ذکر و عنوان کرده که این موارد مربوط به بدهی قبل از واگذاری است و طبیعتا پرداخت آن برعهده دولت بوده و باشگاه نباید از طریق درآمد بورسی آن را به حساب طلبکاران واریز می‌کرد.

کنایه مرد محبوب به پرسپولیسی ها و مدیران

این موضوعی است که روز 14 شهریور با درخواست باشگاه پرسپولیس همراه شده بود و حالا به نوعی سازمان بازرسی پاسخ نامه باشگاه را داده و بخشی از این موارد را تائید کرده است.

سازمان بازرسی معتقد است 109 میلیارد از بدهی باشگاه پرسپولیس که بعد از واگذاری پرداخت شده، مربوط به پیش از خصوصی‌سازی است و وزارت ورزش در صورت پذیرش باید آن را به حساب باشگاه واریز کند.

باشگاه پرسپولیس درخواست شناسایی 147 میلیارد تومان بدهی تحمیل‌شده قبل واگذاری را داشت، اما سازمان بازرسی 109 میلیارد و 474 میلیون تومان را تائید کرده که همچنان رقم مناسبی برای دریافت از دولت محسوب می‌شود.

در این بین اعداد تائید شده مربوط به سازمان تامین اجتماعی، اداره مالیات و بدهی شخصی هستند. 38 میلیارد تومان بابت جریمه به تامین اجتماعی، 4 میلیارد مالیات برانکو و اندکی هم برای پرونده مسعود زارعی بوده است.

نکته مهم اینکه باقیمانده مبلغ به ارزش 37 میلیارد تومان به صورت دقیق شناسایی نشده و مشخص نیست که مربوط به چه مواردی است، اما به هر حال این عددی است که برای بدهی قبل از واگذاری پرسپولیس مشخص شده اما بعد از واگذاری پرداخت شده و حالا باشگاه پرسپولیس مدعی دریافت آن از دولت است.

* وزارت تائید کند، دولت واریز می‌کند

با این حال پرداخت این موضوع بر اساس همین نامه، نیازمند «تشخیص واحد حسابداری» باشگاه پرسپولیس و «پذیرش توسط وزارت ورزش و جوانان» است. یعنی به عبارتی تا زمانی که وزارت ادعای باشگاه پرسپولیس را نپذیرد، پرداختی نیز انجام نخواهد شد اما بلافاصله بعد از پذیرش، این موضوع به مرحله واریز خواهد رسید.

حالا در صورتی که باشگاه پرسپولیس بتواند وزارت ورزش و جوانان را برای این هزینه تحمیل شده به باشگاه قانع کند، رقم بسیار مناسبی به حساب باشگاه خواهد رسید که بخش اعظم مشکلات باشگاه پرسپولیس را حل خواهد کرد، اما شاید در نگاه اول بعید باشد که وزارت این موضوع را بپذیرد.

باشگاه پرسپولیس حدود 60 میلیارد بابت آپشن قرارداد بازیکنان به آنها بدهکار است و همچنین نیازمند یک درآمد دیگر است تا بتواند اقساط وام خود را پرداخت کند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار