پشت پرده مهاجرت قهرمان ورزش ایران به هلند

دارنده ۶ مدال کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: تمام سرمایه‌گذاری من در ایران است و آن‌ها را خارج نکرده‌ام بلکه با مهاجرت به دنبال عبور از تحریم‌های خارجی هستم.

پشت پرده مهاجرت قهرمان ورزش ایران به هلند
کد خبر: 47898

به گزارش زنهار؛ علیرضا حیدری با اشاره به مهاجرت‌اش به کشور هلند اظهار کرد: با توجه به برخی مشکلات در زمینه فعالیت اقتصادی خود ناچار شدم که ۲سالی در کشور هلند فعالیت خود را ادامه دهم.به علت برخی تحریم‌های بانکی، ریسک بالایی وجود داشت تا بتوانم در قبال فروش محصولات، پول خود را وارد کشور کنم. این تصمیم را گرفتم تا در این کشور اروپایی همراه با خانواده نیز به فعالیت تجاری و اقتصادی‌ام ادامه دهم.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۱۹۹۸ تهران این راهم گفت: در ایران در زمینه معدن و پتروشیمی فعالیت دارم و با سرکشی کوتاه مدت و البته آنلاین از این محیط‌ها بر نحوه مدیریت آنان نظارت خواهم داشت.

وی همچنین در خصوص تکلیف فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی نیز توضیح داد: کماکان ریاست این فدراسیون را در اختیار دارم. واقعیتی وجود دارد که از این رشته ملی حمایت نمی‌شود و به همین دلیل در بلاتکلیفی به سر می‌برد. با مهاجرتم در صدد هستم تا این ورزش را از طریق بین‌المللی گسترش دهم چرا که خاستگاه و جایگاه کشتی پهلوانی از ایران است. کشتی پهلوانی موضوع ملی ما به حساب آمده و به طور قطع اخذ کرسی خارجی آن نیز برای ما حائز اهمیت است.

حیدری با انتقاد به اینکه ورزش همیشه از جایگاه دوم برخوردار است گفت: با توجه به حضورم در هلند و با کمک دوستانم به دنبال تاسیس دفتر فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی در ایران هستم. در این خصوص نیز چندین بار با رئیس سابق کمیته ملی المپیک و همچنین سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان صحبت کردم. در خصوص ثبت فرهنگ پهلوانی به نام جمهوری آذربایجان، باید بگویم که جایگاه واقعی این ورزش مربوط به ایران است و باید به این موضوع ملی بیشتر بها داد.

وی همچنین در خصوص فعالیتش در زمینه پتروشیمی گفت: برای تاسیس واحد پتروشیمی یکسری کار‌های مرتبط را انجام می‌دهم.

دارنده سه مدال طلای بازی‌های آسیایی توضیح داد: با توجه به برخی گرفتاری‌های شخصی هیچ علاقه‌ای نسبت به حضور در انتخابات فدراسیون کشتی را نداشتم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار