افشاگری از محرومیت بلندمدت برای یحیی گل‌محمدی

در روزی که نه از بازی لیگ برتر خبری بود و نه از رقابت‌های جام حذفی، رئیس فدراسیون و مسئولان کمیته انضباطی دقایقی از فرصت روز گذشته خود را به داوران لیگ برتر اختصاص دادند.

افشاگری از محرومیت بلندمدت برای یحیی گل‌محمدی
کد خبر: 40594

به گزارش زنهار، در این نشست که دیروز برگزار شد باز هم وعده وعیدهایی داده شد تا داوران لیگ برتر با دلگرمی بیشتری نیم فصل دوم را شروع کنند. البته اگر مثل تمام دفعات دیگر این وعده‌ها در حد حرف باقی نماند و مسئولان فدراسیون برای اجرایی شدن آنچه در جلسه با داوران به زبان آوردند، درصدد عملی کردن وعده‌های خود باشند. در این نشست که به درد و دل برخی از داوران نیز گوش داده شد، رئیس کمیته انضباطی و تاج حرف‌هایی زدند که قابل تأمل بود.

داوران بازی استقلال و تراکتور تشویق شدند

برخلاف جو بدی که از سوی باشگاه تراکتور طی چند روز اخیر راه افتاد؛ اما فیلم بازی استقلال و تراکتور در کلاس داوری به معرض نمایش  گذاشته شد و ضمن تأیید تمام تصمیمات داوران این بازی، افشاریان از حضار خواست تا کوپال ناظمی و کمک‌هایش را تشویق کنند. گروه داوری این بازی جنجالی مورد تشویق قرار گرفتند و از آنها تقدیر شد. این در حالی بود که این داوران در فضای مجازی طی چند روز اخیر مورد تهدید نیز قرار گرفتند و حتی گلاره ناظمی خواهر کوپال هم از این آزارهای فضای مجازی در امان نماند!

نگفتم سرهنگ هستم تا بازیکنان را بترسانم

در نشست روز گذشته داوران یک میهمان ویژه حضور داشت که داوران را سورپرایز کرد. ابوالفضل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی به همراه یکی از دستیارانش در کلاس داوری حضور پیدا کرد و به نکاتی اشاره داشت که قابل تأمل بود. البته حسن‌زاده به دلیل جنجالی که در بازی تراکتور و استقلال شده بود و طی چند روز اخیر جامعه فوتبالی را تحت تأثیر قرار داد به نحوی حسن انتظاری کمک داور این دیدار را که به چهره جنجالی این بازی مبدل شده بود مورد خطاب قرار داد و انگار در جلسه انضباطی بخواهد از او بازخواست کند، گفت: «چرا به بازیکنان تراکتور گفتی من سرهنگ هستم. اینطور که بازیکنان می‌گویند گروه داوری به آنها فحش داده‌اند.» انتظاری هم در دفاع از خودش گفت: «من هیچ‌وقت نگفتم سرهنگ هستم تا بازیکنان را با گفتن این جمله بترسانم بلکه یکی از بازیکنان استقلال به طرف بازیکنان تراکتور آمد و گفت که انتظاری سرهنگ است و نباید چیزی به او بگویید.» در همین حین کمک داور دیگر بازی به کمک انتظاری آمد و در پاسخ به حسن‌زاده گفت: «بازیکنان به ما فحش دادند و صدای‌شان را برای ما بالا بردند. ما هم باید برای ساکت کردن آنها صدای‌مان را بالا می‌بردیم، اما به کسی فحش ندادیم.»

یحیی باید بیشتر محروم می‌شد

یکی از گلایه‌هایی که رئیس کمیته انضباطی در نشست با داوران لیگ برتر داشت این بود که آیین‌نامه انضباطی ضعف‌هایی دارد و به دلیل این ضعف‌ها خیلی وقت‌ها آنها قادر نیستند حکمی را صادر کنند که بازیکنان و مربیان دیگر جنجالی به پا نکنند. یکی از مثال‌هایی که حسن‌زاده در جمع داوران زد این بود که فصل پیش یحیی گل‌محمدی به دلیل رفتارهایی که در بازی دربی داشت باید خیلی بیشتر از سه جلسه محروم می‌شد اما فقط سه جلسه محروم شد. رئیس کمیته انضباطی در ادامه صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که اگر آیین‌نامه ضعف نداشت در بسیاری از مواقع با کمیته استیناف و کمیته اخلاق وارد چالش نمی‌شدند و هر سه کمیته به یک حکم واحد می‌رسیدند.

حسن زاده به داوران چه گفت؟

حسن‌زاده در این نشست با داوران استقلال و تراکتور هم جلسه سرپایی داشت و از آنها در خصوص جنجال‌های بازی پرسید. از قرار معلوم یکسری از مسائل جنجالی که در این بازی از چشم مخاطبان دور ماند جنجال‌های پس از بازی بود. درگیری مترجم سرمربی تراکتور با بهزاد غلامپور و همچنین ساپینتو از چشم مخاطبان این بازی دور ماند، اما توسط داوران و ناظر بازی گزارش شده است.  

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار