شش گل هم برای آقای‌گلی کامل انجینی کافی نبود!

فوتبال تهران در دهه 60 پر از مهاجمان گلزن بود، مهاجمانی که این روزها در فوتبال ایران اثری از آنها یافت نمی شود

شش گل هم برای آقای‌گلی کامل انجینی کافی نبود!
کد خبر: 40232

به گزارش زنهار؛ در حالی که صدر جدول گلزنان فوتبال ایران در پایان نیم فصل با شش گل در اختیار محمدعباس زاده و لوکادیا قرار دارد، در دهه های قبل مهاحمانی بودند که در یک بازی شش گل هم به ثمر رساندند.

در دهه 60فوتبال ایران پر از مهاجمان تمام کننده قهار بود که اگر این روزها در فوتبال ایران بازی می کردند، نقش مهمی در تیم های خود ایفا می کردند. حمید علیدوستی، ناصر محمدخانی ، عبدالعلی چنگیز، کریم باوی، مرتضی یکه ، پرویز مظلومی ، فرشاد پیوس، کوروش لرستانی ، غلام فتح آبادی ، احمدحاج علی گل ،هادی آهنگران ، صمد مرفاوی، اصغر مدیرروستا، محسن گروسی،مهرداد فیض اربابی، محمدفلاحتی ، مهرداد امین شیرازی، کامل انجینی و.... نام های متعدد دیگری که خط حمله تیم های تهرانی را بیمه می کردند و در آن چمن هایی که مخملی نبود، راه گلزنی را خوب بلد بودند.

یکی از این مردان فرصت طلب در محوطه هجده قدم کامل انجینی بود، فوتبالیستی با اسم خاص و متعلق به تیم تهرانجوان تهران که در آن روزها و در جام باشگاه های تهران در دی ماه سال 61 موفق شده بود به وحدت به تنهایی شش گل بزند. نکته جالب در آن سالها و با حضورآن همه مهاجم آقای گلی ستاره بزرگ فوتبال ایران علی پروین در سن 36 سالگی با 15 گل در آخر رقابت هاست که نشان می دهد شماره هفت بزرگ ایران از چه پتانسیل بالایی در زمان حضورش در مستطیل سبز برخوردار بوده است.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار