برای طولانی مدت به دنبال مربی تراز اول خارجی باشیم

دارنده سه مدال بوکس بازی‌های آسیایی گفت: باید برای طولانی مدت به دنبال مربی تراز اول خارجی باشیم و این پست برای نهرودی کوچک است.

برای طولانی مدت به دنبال مربی تراز اول خارجی باشیم
کد خبر: 40225

به گزارش زنهار؛ علی مظاهری در خصوص برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون بوکس اظهار داشت: تا لحظه آخر حضور در جلسه نمی‌دانستم کاندیدای سرمربیگری تیم ملی چه کسی است و چه اتفاق خاصی می‌افتد. در جلسه شورای فنی عنوان کردند استکی و نُهرودی کسانی هستند که باید شورای فنی در مورد آنها نظر و رای بدهند.

وی در مورد  اینکه عملکرد تیم ملی بوکس در دو سال گذشته بررسی شد، گفت: در مورد عملکرد تیم ملی چند نفر صحبت کردند، اما با توجه به عدم حضور استکی عنوان شد که بهتر است به گذشته بازنگردیم و این موضوع جای تشکر دارد.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود او، احدی و شیری اجازه تخریب استکی توسط برخی اعضای شورای فنی را ندادند، گفت: دوستان هیچ کدام تخریبی نکردند، اما گفتیم باید استکی حضور داشته باشد تا در مورد او صحبت شود. متاسفانه در ایران خوش استقبال و بد بدرقه هستیم و اعتقاد دارم باید مراسمی برای استکی برگزار و از زحمات او تقدیر می‌شد. شاید با  استکی اختلاف نظرهایی داشته باشم، اما اعتقاد دارم این راهی برای همه است.

مظاهری خاطرنشان کرد: در زمان حضور استکی نخستین مدال جهانی را کسب کردیم و نمی‌توانیم این را نادیده بگیریم. البته شاید مسائل فنی در خصوص نتایج قهرمانی آسیا وجود داشته باشد که با حضور او می‌توانستیم مسائل را حل کنیم. اگر استکی می‌آمد قطعاً تعدادی رای داشت و این موضوع نه به خاطر شخص استکی، بلکه به دلیل عملکردش بود.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد تصمیم به قطعی همکاری با استکی و انتخاب نهرودی از قبل گرفته شده بود و تنها نیاز به تایید اعضای شورای فنی بود، گفت: هر اتفاقی افتاده باشد را بدون کم و کاستی خواهم گرفت. صحبت شد که استکی و نهرودی کاندیدای هدایت تیم ملی باشند که من و چند نفر از قهرمانان با این موضوع مخالفت کردیم. گفتیم وقتی استکی نیست تک کاندیدایی نباشد و دوستانی در جمع هستند که توانایی مربیگری تیم ملی را دارند. بعد از این اتفاق، حسینی گفت دوستانی که مدعی هستند و می‌تواند تیم ملی را هدایت کنند، کاندیدا شوند که هیچ کدام از بچه‌ها جلو نیامدند.

دارنده مدال طلا، نقره و برنز بازی‌های آسیایی در پاسخ به این سوال که به نظر او این نحوه تصمیم‌گیری برای انتخاب سرمربی درست و علمی است، تاکید کرد: منظورم این است که از میان دوستانی که آنجا بودند کاندید شوند. از حضور مربی خارجی صحبت شد و گفتم تا زمانی که مربی خارجی بیاید، زمان نداریم که بخواهیم مربی را عوض کنیم. حتی صحبت شد که شاید مربی خارجی نباشد و باید تیم ملی مربی داشته باشد. البته دوستان گفتند که قطعاً مربی خارجی می‌آید.

مظاهری خاطرنشان کرد: با همه این تفاسیر افرادی بودند که از عملکرد استکی دفاع کردند و کسی مشکلی با او ندارد. می‌توانیم بر سر مسائل فنی سر همدیگر داد بزنیم، اما همه ما یک خانواده هستیم و نمی‌توانیم استکی را از خانواده بوکس جدا کنیم. در حال حاضر نباید بگویم استکی نیست و همچنان او عضوی از خانواده ما است. یک فرزندی روزی نمره بالا و روزی نمره پایین می‌گیرد، اما خانواده او را طرد نمی‌کند. استکی باید در کنار هر فدراسیون و رئیسی باشد و همه با هم متحد شوند. باید در خانواده بوکس شرایط به گونه‌ای باشد حتی اگر من کاستی داشتم دیگران کمک کنند.

وی در مورد اینکه برای بوکس ایران خوشایند بود که با وجود جایگاه بالای نهرودی، دوباره پس از 11 سال به انتخاب او به عنوان سرمربی برسیم، گفت: برای نهرودی بسیار احترام قائل هستم. ایشان مربی‌ام بوده و از ایشان درس ادب یاد گرفتم. به نظر من این پست برای نهرودی کوچک است . او آدم بزرگی است و همه قهرمانان به ایشان احترام می‌گذارند و ایشان باید به عنوان یک لیدر آن بالا بنشیند. نظر من مربی تراز اول خارجی است، اما در غیر این صورت می‌توانیم از گزینه‌های جوان استفاده کنیم.

دارنده یک طلا و دو برنز آسیا خاطرنشان کرد: هر کسی در کنار نهرودی قرار می‌گرفت ایشان رای می‌آورد. او کوچ و مربی همه قهرمانان بوده است و حرمت ایشان بر همه واجب است. البته برخی دوستان معترض بودند که گزینه‌های دیگر هم باشد. نمی‌گویم اگر استکی حضور پیدا می‌کرد قطعاً اسمش به عنوان سرمربی در می‌آمد، اما رای‌های زیادی داشت و باید شرکت می‌کرد. از دوستانی حمایت از استکی را دیدم که واقعاً لذت بردم.

مظاهری در خصوص اینکه در صورت عدم حضور مربی خارجی باید با نهرودی برای طولانی مدت ادامه داد، گفت: قطعاً باید یک تیم خوب و جوان را بگذاریم و حمایت کنیم تا مدال بگیریم. به راحتی نمی‌توانیم ازبکستان، قزاقستان و هند را ببریم و باید یک تیم جوان را بالای سر بچه‌ها بگذاریم. نهرودی می‌تواند کمک حال بچه‌ها باشد و از تجربیاتش استفاده کرد، اما برای بلند مدت اول باید ابتدا به دنبال مربی خارجی باشیم و در غیر این صورت مربی انتخاب کنیم که انگیزه لازم را داشته باشد و از مربی دیگری استفاده کرد.

وی در پایان تصریح کرد: باید از استکی تشکر کنم که خیلی محترمانه رای شورای فنی را قبول گرفت. قاعدتاً اعتراضاتی خواهد بود، اما باید به استکی و کادرفنی‌اش خسته نباشید گفت. هیچ کسی نمی‌تواند استکی را از بوکس کنار بگذارد و آرزوی موفقیت او برای تیم جدید نیز خیلی قشنگ بود. مطمئن هستم دوباره استکی را در بوکس می‌بینیم و امیدوارم همه یکدست شویم تا بوکس ایران از این اوضواع و احوال خارج کنیم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار