ساکت: بیرانوند نماد غیرت ما است

دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال به صعود تیم‌ملی به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امیدوار است.

ساکت: بیرانوند نماد غیرت ما است
کد خبر: 36316

به گزارش زنهار؛ محمدرضا ساکت، مدیرعامل سپاهان درباره شکست ناباورانه تیم‌ملی مقابل انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: بالاخره بعد از چهار سال تیم ایران مجددا راهی جام جهانی شده است. این بزرگ‌ترین آوردگاه فوتبالی و ورزشی جهان است. بازی تلخی مقابل انگلیس داشتیم. با وجود تمام تلاش‌ها، سوای مباحث فنی، تیم تمرکز کافی برای بازی نداشت. من مطمئنم بازیکنان باغیرت و باشهامت ما ارزیابی کافی را از آن بازی خواهند داشت و با شرایط متفاوتی در بازی جدید ظاهر می‌شوند. عده‌ای تلاش می‌کردند تیم جمهوری اسلامی ایران از جام جهانی حذف شود؛ عده‌ای تلاش می‌کردند بازیکنان ما با تیم همراهی نکنند و عده‌ای تلاش کردند که تمرکز بازیکنان ما را بر هم بزنند که در نهایت منجر به به‌هم خوردن تمرکز بازیکنان شد.

او افزود: به هر حال در تورنمنت‌های پیچیده و سنگینی مثل جام جهانی از این اتفاقات نادر رقم می‌خورد اما شایستگی، توانایی و کیفیت فنی کادر فنی و توانایی بازیکنانی که بیش‌تر آن‌ها را می‌شناسیم و خودم با آن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ هم‌گام بودم، نباید زیر سوال برود. شما نماد غیرت ما را دیدید که آقای بیرانوند باوجود شرایط غیرمتعادلی که داشت قلبش برای کمک به تیم‌ملی می‌تپید.

سرپرست پیشین تیم‌ ملی ادامه داد: امروز مردم ایران توقع دارند که بازیکنان تیم‌ملی  با همه‌ی وجود فقط برای ایران، نام ایران، پرچم ایران، سرود ایران و ۸۰ میلیون چشمی که انتظار قدم‌های مستحکم بازیکنان دارند را در بازی‌های بعدی به منصه ظهور برسانند. بازیکنان ما بازیکنان با پتانسیلی هستند که با وجود شرایط خاصی که در آن بازی بود، باز هم توانستند دو گل به تیم رقیب که خیلی مدعی بود، بزنند. این باعث شد که سرمربی انگلیس اذعان کند که نباید دو گل می‌خوردند. این نشانده ظرفیت بازیکنان ما است.

ساکت گفت: بازیکنان ما برای شادی مردم تلاش می‌کنند. دفتر بازی با انگلیس بسته شد، ما بایستی فضای جدیدی باز کنیم و با غیرتمندی و قدرتمندی مسیر جدیدی برای تلاش همه‌جانبه فراهم کنیم. من مطمئنم این در اراده و ضربان قلب تک تک بازیکنان در بازی با ولز متجلی خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که مردم چقدر به صعود تیم‌ملی به دور حذفی جام جهانی امیدوار باشند، بیان کرد: به هر حال از همان سوت پایان بازی با انگلیس، آقای کی‌روش برنامه‌ریزی خودش را برای تغییر اتمسفر تیم از داخل زمین شروع کرد. حلقه اتحادی که بازیکنان زدند و هر آن چه که اتفاق افتاده بود را پشت سر گذاشتند و رفتند به سمت این که بازی آینده را با امیدواری و استحکام شروع کنند. من بسیار امیدوار هستم و مطمئنم دعای خیر مردم کماکان حامی بچه‌های سرزمین ایران اسلامی است. بازیکنان ما هم با اقتدار و درک مسئولیت و بدون استرس برای یک بازی موفق قدم خواهند برداشت.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار