نگرانی بزرگ انگلیسی‌ها پس از بازی با ایران!

اتحادیه فوتبال انگلیس از فیفا خواهان توضیحاتی درباره تصمیم‌گیری‌های داوران شده است و بیم این را دارد که شاگردان ساوت‌گیت قربانی این تصمیم‌گیری‌ها در طول جام جهانی ۲۰۲۲ شوند.

نگرانی بزرگ انگلیسی‌ها پس از بازی با ایران!
کد خبر: 36313

به گزارش زنهار؛ اتحادیه فوتبال انگلیس مدعی شده است که سه‌شیر در جام جهانی 2022 قطر مورد هدف داوران قرار می‌گیرد و به همین دلیل از فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در مورد آنچه که آنها معتقدند ناهماهنگی در اعمال قوانین جدید درباره ضربات ایستگاهی است، به دنبال شفا‌ف‌سازی از جانب فیفا هستند. 

بر اساس گزارش نشریه انگلیسی «سان»، در جریان برتری 6 بر 2 روز دوشنبه تیم ملی انگلیس مقابل ایران در اولین بازی گروه B جام جهانی 2022 قطر، جان استونز مدافع انگلیس به دلیل کشیدن پیراهن مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ایران و پس از بررسی صحنه توسط کمک داور ویدئویی (VAR) کارت زرد گرفت و داور در سوت خود به نشانه پنالتی به سود ایران دمید. با این حال، در صحنه‌ای که روزبه چشمی مدافع ایران روی یک ضربه کرنر هری مگوایر مدافع سه‌شیر را به مانند یک فن کشتی نقش بر زمین کرد، رافائل کلاوس داور بازی درخواست تجدیدنظر را رد کرد.

گرت ساوت‌گیت سرمربی انگلیس نگران است، پس از نمایش ویدئویی داوران توسط فیفا از گل 12 ماه پیش مگوایر به آلبانی در مرحله انتخابی جام جهانی 2022، ممکن است تیمش در جام جهانی قطر مورد هدف داوران قرار بگیرد. سرمربی سه‌شیر خواهان مذاکره فوری اتحادیه فوتبال انگلیس با فیفاست و اعتقاد دارد در پیروزی 6 بر 2 مقابل ایران یک پنالتی باید به سود تیمش گرفته می‌شد.

ساوت‌گیت در این مورد گفت: آنچه که مرا نگران می‌کند این است که در توجیه داوران از ما (گل هری مگوایر به آلبانی در انتخابی جام جهانی) به‌عنوان مثال استفاده شده است. به ما گفته شد که اتفاق نیمه اول (خطای چشمی روی مگوایر) می‌توانست یک پنالتی قطعی باشد. در آن صحنه نیمه دوم (خطای استونز روی پورعلی‌گنجی) شاید یک پیراهن کشیدن وجود داشت، اما کمی نگرانم که ما هدف تصمیم‌گیری‌های داوران در مورد اتفاقاتی به مانند آن اتفاق نیمه اول با ایران قرار بگیریم.

سرمربی انگلیس تصریح کرد: ما واقعاً در مورد اینکه اوضاع از این بعد چگونه خواهد بود، نیاز به شفاف‌سازی داریم. ما باید این گفت‌وگو را با فیفا داشته باشیم. ما نیاز به شفافیت‌سازی داریم، وگرنه نمی‌دانیم کجا ایستاده‌ایم.

اتحادیه فوتبال انگلیس همچنین خواهان شفاف‌سازی فیفا در مورد میزان وقت اضافه گرفته شده در بازی اول سه‌شیر در جام جهانی است. در بازی انگلیس با ایران، داور در مجموع دو نیمه 24 دقیقه وقت اضافه گرفت.

انگلیس در بازی دوم خود در گروه B جام جهانی 2022، از ساعت 22:30 جمعه به مصاف انگلیس خواهد رفت، این در حالی است که در دیگر بازی این گروه و در همین روز ایران از ساعت 13:30 در دومین بازی‌اش با ولز دیدار خواهد کرد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار