این مرد دست راست کی‌روش است!

مربی سابق باشگاه لسترسیتی، سوانسی و کویینز پارک رنجرز حالا در تیم ملی فوتبال ایران و کنار کی‌روش است.

این مرد دست راست کی‌روش است!
کد خبر: 36152

به گزارش زنهار، حدود یک هفته از حضور ناگهانی مربی جدید تیم ملی در تمرینات می‌گذرد. در ابتدا تنها یک نام برونو و البته چند عکس به بیرون منتشر شد و حتی نام کامل او توسط افراد نزدیک به تیم ملی اعلام نمی‌شد. اما از برخورد کی‌روش با وی معلوم می‌شد که عنصر مهمی در کادر فنی به شمار می‌رود.

نام کامل این مربی برونو فلیکس متئوس اولیویرا است که سابقه چندین ساله حضور در لیگ برتر انگلیس را به همراه سرمربی سرشناس پرتغالی یعنی پائولو سوسا دارد.

برونو از سال ۲۰۰۸ همراه با سوسا به کویینز پارک رنجرز رفت و سال بعد در سوانسی کمک مربی بود و بعد از آن هم در لسترسیتی فعالیت کرد. این مربی پس از نشستن روی نیمکت لستر در ۱۲ بازی کلا به فوتبال آسیا کوچ کرد و ماندگار شد.

برونو در سال ۲۰۱۳ به تیم گوانگژو رنه چین پیوست و حدود یکسال آنجا بود. پس از آن به عنوان کمک مربی لخویا قطر انتخاب شد و حدود شش سال در لخویا و الدحیل فعالیت داشت. او سابقه کار با نبیل معلول، جمال بلماضی و روی فاریا را دارد و رامین رضاییان و علی کریمی، بازیکنان فعلی تیم ملی در الدحیل با او کار کرده‌اند.

این مربی پرتغالی حالا به واسطه شناختش از فوتبال انگلستان، مسئول آنالیز حریف ایران در جام جهانی شده است و کی‌روش اطمینان بالایی به او دارد. برونو در کنار راجر دسا یکی از کارنامه‌دارترین افراد کادر فنی تیم ملی ایران محسوب می‌شود.

اولیویرا با شناختی که از فوتبال انگلیس دارد مطمئنا برگ برنده کارلوس کی‌روش برای دیدار ایران مقابل انگلیس در جام جهانی قطر خواهد بود.

 او به دلیل سال‌ها حضور در فوتبال انگلیس، از بازیکنان این کشور نیز شناخت مناسبی دارد و این تفاسیر کی‌روش در انتخابی معقول تصمیم گرفت از این مربی جوان اما کارنامه‌دار به عنوان یکی از دستیارانش در بازگشت به ایران استفاده کند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار