گران‌قیمت‌ترین تیم‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲

در رده‌بندی تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی ۲۰۲۲ تیم‌ملی ایران پس از ۵ تیم دیگر ارزان‌ترین تیم جام محسوب می‌شود.

گران‌قیمت‌ترین تیم‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲
کد خبر: 35610

به گزارش زنهار؛ در رده‌بندی ارزشمندترین تیم‌های حاضر در جام جهانی 2026 قطر به لحاظ قیمت بازیکنان که توسط کانال فوتبال‌این‌ نامبرز در سایت یوتیوب و بر اساس ارزش بازیکنان با استناد به آمار سایت ترنسفرمارکت صورت گرفته است، تیم ملی ایران با ارزشی معادل 67.38 میلیون دلار (64.96 میلیون یورو) در رده بیست‌و‌ششم قرار دارد.

در این رده‌بندی تیم ملی ایران بالاتر از تیم‌های ملی کاستاریکا، قطر، عربستان سعودی، استرالیا، کانادا و تونس قرار دارد و با اختلافی بسیار زیاد پایین‌تر از کامرون قرار گرفته است.

با توجه به قیمت تخمینی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی ایران در سایت ترنسفر مارکت، مهدی طارمی و سردار آزمون – به ترتیب با 20 و 12 میلیون یورو – به اندازه سایر بازیکنان تیم قیمت دارند. پس از این دو نفر علیرضا جهانبخش و مجید حسینی هر کدام با 3 میلیون یورو، سامان قدوس با 2.2 میلیون یورو، صادق محرمی و حسین کنعانی زادگان با 2 میلیون یورو گران‌ترین بازیکنان هستند.

ایران در میان همگروه‌های خود در گروه B جام جهانی 2022 ارزان‌ترین تیم محسوب می‌شود. ولز با 136.65 میلیون یورو، آمریکا با 209.50 میلیون یورو و انگلیس با 1.4 میلیارد دلار بالاتر از ایران قرار دارند.

در رده‌بندی کلی گران‌ترین تیم‌‌های جام جهانی نیز انگلیس جایگاه نخست را در اختیار دارد و پس از آن تیم ملی برزیل با ارزشی معادل 1.09 میلیارد دلار دوم است. تیم ملی پرتغال هم که مجموع ارزش بازیکنانش 904 میلیون دلار تخمین زده شده در جایگاه سوم قرار دارد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار