مدافع مس به جام‌جهانی قطر می‌رود؟

تیم‌ملی فوتبال ایران به رهبری کارلوس کی‌روش خود را برای حضور در بیست‌ودومین دوره جام‌جهانی فوتبال آماده می‌کند.

مدافع مس به جام‌جهانی قطر می‌رود؟
کد خبر: 35591

به گزارش زنهار؛ ملی پوشان عصر پنجشنبه هفته گذشته در مصافی تدارکاتی با نیکاراگوئه دیدار کردند. مسابقه‌ای که یک فرصت مناسب برای بازیکنان جوان ایران به حساب می‌آمد تا خودشان را به مرد پرتغالی ثابت کنند.

اگر چه استفاده از بازیکنان جوان از سوی کی‌روش، باعث انتقاداتی به دستیار اسبق فرگوسن شد اما هرچه بود این بازی همانطور که گفته شد فرصت خوبی برای جوانان فوتبالیست شاغل در لیگ برتر ایران برای اثبات به مرد پرتغالی بود.

«امیرسامان تورانیان» یکی از بازیکنان جوانی بود که کی‌روش در بازی هفته گذشته به او اعتماد کرد و از دقیقه ۷۵ مسابقه به زمین مسابقه فرستاد. این بازیکن که یکی از اعضای دهه هشتادی تیم ملی ایران محسوب می‌شود، اصالتی رفسنجانی داشته و در تیم باشگاهی مس کرمان عضویت دارد.

این مدافع جوان در طول یازده هفته گذشته برای تیم تحت هدایت فرزاد حسین‌خانی ۵۷۸ دقیقه به میدان رفته است. آماری که برای یک بازیکن جوان که تنها ۲۰ سال سن دارد بسیار مطلوب و منحصر به فرد است.

اگرچه تورانیان با امید رسیدن به پیراهن تیم ملی در جام‌جهانی به تمرینات رفته و با توجه به نوع بازی‌اش مقابل تیمی از آمریکای مرکزی بدون شک شاید به آن دست ‌یابد، اما نباید اگر از راهیابی به جام‌جهانی بازماند ناامید شود. بلکه باید تلاشش را ادامه دهد، شاید او روزی به مانند دیگر ستارگانی که از فوتبال شهرستان رفسنجان به کشورمان معرفی شدند و حتی به تیم‌های بزرگ و محبوب کشور هم آمدند، بدل شد.

اتفاقی که باتوجه به گفته کارلوس کی‌روش مبنی بر اینکه این جوانان آینده تیم ملی در رقابت‌های چهار سال آینده یعنی مسابقات ۲۰۲۶ که به میزبانی سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار می‌شود، را تشکیل می‌دهند، تأیید کند. نکته‌ای که این موضوع را ثابت می‌کند یعنی بازیکنان جوانی که به این اردو دعوت شده‌اند با کمی تلاش می‌توانند درسال‌های آینده به تیم ملی برسند.

تورانیان ۲۰ ساله که محصول آکادمی باشگاه مس کرمان است و در اردوی تیم امید ایران نیز حضور داشته، نقش زیادی در صعود نارنجی‌پوشان به لیگ برتر داشت.

به هر روی باید توجه داشت که این بازیکن مستعد است چراکه ۵۸۷ دقیقه بازی کردن در مسابقاتی که هوادران با کسب یک نتیجه ضعیف به مربی حمله می‌کنند اتفاق بزرگی برای این بازیکن است و این موضوع را بیان می‌کند که پس از سالها بار دیگر فوتبال استان کرمان و شهرستان رفسنجان یک استعداد ناب رو کرده بازیکنی که پتانسیل رسیدن به تیم‌های اول فوتبال کشور را دارد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار