کد خبر: 23008

فوری: دیاباته به پرسپولیس می آید!

در مورد مهاجم سابق استقلال چند نکته وجود دارد که باعث شد تا پرسپولیسی‌ها او را در اولویت خود قرار ندهند. موضوع اصلی به مصدومیت‌های زیاد این بازیکن بازمی‌گردد که در استقلال هم شاهد آن بودیم.

به گزارش زنهار، یکی از مشکلات پرسپولیس در فصل قبل مربوط به خط حمله بود. پرسپولیس بعد از رفتن طارمی و علیپور صاحب یک مهاجم ششدانگ و با ثبات نشد و مهاجمان پرسپولیس در یکی دو فصل اخیر فقط به صورت مقطعی توانستند خوب کار کنند.

همین موضوع یحیی گل محمدی قصد تقویت خط حمله تیمش را برای سال آینده داشته باشد و اولویت یحیی هم جذب مهاجم خارجی است. گزینه اول گل محمدی، کاسیانو مهاجم تیم ویزلا پرتغال است که مذاکرات خوبی با پرسپولیس انجام داد، ولی توافق نهایی هنوز حاصل نشده است.

به غیر از کاسیانو، گزینه های بسیار زیادی به پرسپولیس لینک شدند و یحیی گل محمدی طی روز های اخیر فیلم بازی مهاجمان زیادی را مشاهده کرد تا بازیکن مدنظر خودش را پیدا کند. شیخ دیاباته مهاجم بلند قامت و سابق استقلال که در این فصل در فوتبال قطر حضور داشت، در زمان حضور استراماچونی به فوتبال ایران آمد و عملکرد بسیار خوبی هم از خودش به نمایش گذاشت.

شیخ که در لیگ نوزدهم آقای گل فوتبال ایران شد، محبوبیت زیادی بین استقلالی ها دارد و هواداران استقلال علاقه بسیاری به مهاجم سابقشان دارند. دیاباته طی روز های اخیر به پرسپولیس معرفی شد، ولی مذاکره جدی بین طرفین انجام نگرفت.

در مورد مهاجم سابق استقلال چند نکته وجود دارد که باعث شد تا پرسپولیسی ها او را در اولویت خود قرار ندهند. موضوع اصلی به مصدومیت های زیاد این بازیکن بازمی گردد که در استقلال هم شاهد آن بودیم. موضوع دوم این است که از نظر سرمربی پرسپولیس دیاباته با وجود شم گلزنی بالا، در پرس کردن توانایی لازم را ندارد و شاید مدل بازی او به سبک پرسپولیس نخورد.

با این حال شنیده ها حاکی از آن است در صورتی مذاکره جدی با دیاباته انجام خواهد شد که آمدن گزینه های اصلی پرسپولیس به ایران منتفی شود. در واقع گل محمدی فعلا نظر نهایی خودش را برای جذب دیاباته نداده و می خواهد در خصوص خرید مهاجم سابق استقلال دست نگه دارد. همچنین به غیر از پرسپولیس، سپاهانی ها هم وضعیت این بازیکن را بررسی کردند و حتی این باشگاه مذاکرات اولیه را با این بازیکن انجام دادند. هرچند حضور شیخ در پرسپولیس یا سپاهان قطعی نیست، ولی بازگشت احتمالی این بازیکن به فوتبال ایران و پوشیدن پیراهن تیمی جز استقلال می تواند در نوع خود جالب باشد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار