کد خبر: 18713

تکذیب یک ادعا در مورد تارتار؛ حریف محبوب استقلال!

باز هم رویارویی مهدی تارتار و پرسپولیس در روز‌های حساس بازار شایعات را داغ کرده است.

به گزارش زنهار؛ یحیی گل محمدی این روز‌ها در لیگ برتر مشغول صله رحم است و با دوستان قدیمی‌اش دیدار می‌کند! او که هفته پیش به مصاف مجتبی حسینی دستیار سابقش رفت این هفته باید دیداری با مهدی تارتار تازه کند. باز هم پرسپولیس و روز‌های سخت رسیدن به جام و یک نام آشنا. مهدی تارتار در این سال‌ها حریف خوبی برای تیم سابقش بوده و با امتیازاتی که از دست داده راه قرمز‌ها را هموارتر کرده است. به ویژه اینکه قهرمانی پرسپولیس در سه فصل اخیر با برد مقابل مهدی تارتار به دست آمده‌است. همین مساله باعث شده تا گروهی از هواداران استقلال این نتایج را عمدی دانسته و اعتقاد داشته باشند که تارتار مقابل تیم محبوبش با تمام توان بازی نمی‌‎کند. حاشیه‌ای که این فصل و با داغ بودن کری و رقابت میان سرخابی‌های پایتخت جدی‌تر از همیشه مطرح شده است. نگاهی به آمار مربی‌گری این مربی می‌گوید که این تصور به وجود آمده چندان هم واقعیت ندارد. اگر قرار باشد تیمی، مهدی تارتار را به عنوان حریف مورد علاقه‌اش انتخاب کند آن تیم استقلال خواهد بود.

تارتار محبوب استقلال

نگاهی به عملکرد این مربی در لیگ برتر می‌گوید که او ۱۱ باخت مقابل استقلال و ۹ باخت مقابل پرسپولیس به دست آورده است. البته او ۲ بازی بیشتر مقابل استقلال انجام داده با این حال حتی در صورت محاسبه آن ۲ بازی بیشتر و به فرض اینکه تارتار در هر ۲ بازی مقابل پرسپولیس بازنده شود باز هم تعداد باخت‌هایش مقابل سرخابی‌ها به عدد برابری خواهد رسید. همچنین ۳ برد مقابل پرسپولیس و ۲ برد مقابل استقلال هم تاکید می‌کند که او برای استقلال حریف بهتری است. دروازه تیم‌های تارتار ۲۶ بار توسط بازیکنان استقلال و ۱۹ بار توسط بازیکنان پرسپولیس باز شده و در این زمینه هم با تیم رقیب مهربان‌تر بوده است. تیم‌های تارتار از هیچ تیمی به اندازه استقلال گل نخورده‌اند. در رده‌های بعدی هم تراکتور و پیکان قرار دارند.

تارتار محبوب یحیی

در این جدول هم او بیشترین برد را مقابل پرسپولیس و بیشترین باخت را مقابل استقلال داشته است. در این میان باید به این نکته اشاره کرد که یحیی گل‌محمدی مربی‌ای است که تارتار بیشترین باخت را مقابل او ثبت کرده‌است. پدیده، ذوب‌آهن نفت تهران و صباباتری دیگر تیم‌هایی بودند که تارتار مقابل آن‌ها با هدایت تارتار شکست را تجربه کرده است. سرمربی ذوب‌آهن بعد از آخرین باختش به پرسپولیس در نیم‌فصل اول در واکنش به شایعات کم‌کاری‌اش در صفحه مجازی‌اش نوشت: «خداوندا بارال‌ها خودت ناظر بر اعمال انسان‌ها هستی. افرادی که تهمت زده و ناسزا می‌گویند را به تو واگذار می‌کنم. در شان من نیست پاسخ آن‌ها را بدهم. اطمینان دارم به عدالت تو.‌ای کاش می‌دانستند این دنیا خیلی بی ارزش و فانیست». او حالا یک بار دیگر در آستانه بازی با پرسپولیس مورد هجمه قرار گرفته و احتمالا باخت مقابل این تیم این هجمه‌ها را بیشتر خواهد کرد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار