کد خبر: 18555

فایل صوتی جنجالی قهرمانی را از استقلال می‌گیرد؟

استقلال بخت زیادی برای رسیدن به قهرمانی دارد، ولی داستان یک فایل صوتی ممکن است شرایط را تغییر دهد.

به گزارش زنهار؛ استقلالی‌ها در این فصل با فرهاد مجیدی در آستانه شکستن طلسم تقریبا ۱۰ ساله هستند؛ آن‌ها از فصل ۹۲-۹۳ که با امیر قلعه‌نویی جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند دیگر فاتح لیگ برتر ایران نشده‌اند. باوجود این، در این فصل با توجه به اینکه تنها ۵ هفته به پایان رقابت‌های لیگ برتر باقی مانده، این تیم که در حال حاضر صدرنشین لیگ است، بخت زیادی برای رسیدن به قهرمانی دارد. استقلال در حال حاضر با ۴ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیسِ رده دومی در صدر جدول ایستاده است. تیم فرهاد مجیدی در رقابت‌های این دوره هنوز شکستی متحمل نشده و با حفظ این روند می‌تواند به قهرمانی امیدوار باقی بماند. البته که کار هنوز تمام نشده، چون ۵ هفته آینده تاثیر زیادی در سرنوشت این دو باشگاه خواهد داشت. استقلال در هفته بیست و پنجم برابر سپاهان در اصفهان متوقف شد و پرسپولیس در تهران از سد پیکان گذشت. به این ترتیب، اختلاف این دو تیم از ۶ به ۴ رسید. حالا، اما این پایان ماجرا نیست و پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند ۲ امتیازی که استقلال از رای پرونده کمیته انضباطی گرفته، باید پس گرفته شود. اشاره آن‌ها به فایل صوتی جنجالی منتسب به غلامرضا رفیعی، مشاور حقوق سابق فدراسیون فوتبال است. در فایلی که بخش‌هایی از آن به صورت متنی منتشر شده، رفیعی از رئیس کمیته انضباطی می‌خواهد نتیجه بازی استقلال با گل‌گهر ۳ بر صفر به سود استقلال اعلام شده و محکم هم روی این رای ایستادگی شود. او همچنین خطاب به رئیس کمیته انضباطی گفته که نگران چیزی نباشد و سعی کند پای اعضای فدارسیون فوتبال را هم به این پرونده باز نکند.

بعد از فعل و انفعلاتی که در فدارسیون فوتبال رخ داد و عزیزی خادم ومشاورانش از این فدراسیون رفتند، این شایعه مطرح شد که ممکن است رای کمیته استیناف درباره حکم صادره متفاوت باشد. در واقع از آنجا که نیرویی بیرونی به کمیته انضباطی مشاوره و پیشنهاد داده که بازی ۳ بر صفر به سود استقلال شود، مستقل بودن کمیته مذکور زیر سوال رفته است. پرسپولیسی‌ها حالا با استناد به همین ماده، می‌خواهند که پرونده مذکور دوباره مورد بررسی قرار بگیرد. محمد محمدی، معاون جدید باشگاه پرسپولیس که به تازگی حکمش را از مدیرعامل این باشگاه گرفته، در این مورد می‌گوید: «چند روز اخیر شاهد این بودیم که هواداران باشگاه بزرگ پرسپولیس به‌حق خواستار این شدند که پرونده کسر امتیاز از گل گهر مجدد بررسی شود. ما هم در کنار هواداران‌مان خواستار بررسی بهتر و دقیق‌تر این پرونده هستیم. باشگاه گل‌گهر مجدد اعاده دادرسی کرده و مستندات و مدارک جدیدی ارائه کرده است که صالحی، رئیس کمیته هم نسبت به این قضیه موضع داشت و درحال بررسی هستند. ما منتظر ابلاغ رای هستیم. یادآور می‌شوم که یک فایل صوتی منتشر شد و همه آن را گوش دادند که از طرف مشاور حقوقی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال بود و ایشان به رئیس کمیته انضباطی دستور می‌دهند که چنین رایی صادر شود. ما باید بدانیم این فایل صوتی در صدور رای چه نقشی داشته است. جناب آقای اصولی در برنامه زنده تلویزیونی اظهار کردند که ابهاماتی در آن قضیه بوده و باید مجدد رسیدگی شود. وقتی عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال خودشان اعلام می‌کنند ابهامات و شائبه‌هایی وجود دارد، چرا کمیته استیناف مجدد رسیدگی نمی‌کند؟ وقتی خود هیات‌رئیسه تخلفات رئیس پیشین فدراسیون را منتشر می‌کند و یکی از موارد تخلف در رای باشگاه محترم گل‌گهر است چرا این رای باطل نمی‌شود؟ ما به‌جد پیگیر این قضیه هستیم و تا انتها پیگیری می‌کنیم. امسال همین رای ممکن است در تعیین قهرمان تاثیرگذار باشد. بازیکنان و کادرفنی ما در زمین تمام سعی‌شان را می‌کنند و ما امیدواریم که اتفاقات و نتایج بازی‌ها در زمین رقم بخورد نه بیرون از زمین، اما اینکه از حق‌مان در بیرون زمین نگذریم وظیفه من و اعضای باشگاه است که به‌صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا نتیجه دادرسی باشگاه گل‌گهر اعلام شود».

اگر پرسپولیسی‌ها به خواسته‌شان در این مورد برسند، آن وقت اختلاف امتیاز دو تیم در صدر جدول از ۴ به ۲ امتیاز کاهش پیدا می‌کند. طبیعی است که این اختلاف امتیاز در فاصله ۵ هفته مانده به پایان می‌تواند قهرمانی استقلال را حسابی به خطر بیندازد. البته که این فقط یک بخش ماجرا است، چون استقلالی‌ها اعتقاد دارند این پرونده حتی اگر بار‌ها مورد بررسی قرار بگیرد اتفاقی نمی‌افتد و نتیجه همان ۳ بر صفر می‌شود. فرشید سمیعی، معاون حقوقی استقلال می‌گوید: «نکته کلیدی پرونده اریک بانیاما همان ۴ بازی ملی است. تا زمانی که اثبات نشود این بازیکن قبل از پیوستن به گل‌گهر دارای ۴ بازی ملی بوده، به نظر بنده هزار بار هم این پرونده بررسی شود تغییری در رای حاصل نخواهد شد. چون قطعا بانیاما تا آن تاریخ فاقد این تعداد بازی ملی بوده است. بنابراین، نقض آرای صادره بی‌معنی خواهد بود. اگر دوستان به‌خاطر تعطیلات حوصله‌شان سر رفته، پیشنهاد می‌کنم پرونده تیم شهرخودرو را از مرحله بدوی تا مرحله اجرا مطالعه کنند. قطعا جذابیت‌های زیادی دارد که توجه بسیاری را جلب خواهد کرد. طرفداران استقلال گمان می‌کنند در فصول گذشته درخصوص باشگاه استقلال تضییع حقوق صورت گرفته و عملکرد اخیر دبیرکل سابق فدراسیون این گمان را پررنگ کرده است.»

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار