«بازی مرکب» نخستین‌های «جوایز امی» را رقم زد/ درخشش «تد لاسو» و «وراثت»

هفتاد و چهارمین دوره از جوایز «امی» برگزار شد و سریال‌های «وارثت» و «تد لاسو» بار دیگر خوش درخشیدند.

«بازی مرکب» نخستین‌های «جوایز امی» را رقم زد/ درخشش «تد لاسو» و «وراثت»
کد خبر: 30995

به گزارش زنهار و به نقل از ورایتی، در جریان مراسم دوشنبه اهدای هفتاد و چهارمین دوره از جوایز «امی»، سریال «تد لاسو» که از شبکه «اپل تی‌وی پلاس»‌ پخش می‌شود برای دومین سال پیاپی به عنوان برترین سریال کمدی انتخاب شد.

سریال «لوتوس سفید»‌ که از «اچ بی او مکس»‌ روی آنتن می‌رود، نیز عنوان برترین مینی‌سریال را به خود اختصاص داد. در این شب سریال «وارثت» که از «اچ بی او» پخش می‌شود نیز به عنوان برترین سریال درام انتخاب شد. «وراثت» در سال ۲۰۲۰ نیز این جایزه را دریافت کرده بود.

در این مراسم همچنین «لی جونگ جائه» بازیگر کره‌ای سریال «بازی مرکب‌»‌ که از «نتفلیکس»‌ پخش شد به نخستین بازیگر آسیایی تبدیل شد که جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول سریال درام را کسب کرده است. او همچنین چهارمین بازیگر آسیایی محسوب می‌شود که یکی از جوایز شاخه‌های بازیگری «امی» را دریافت کرده است.

در جریان این دوره از جوایز «زندایا» بازیگر سریال «ایفوریا» شبکه «اچ بی او»‌ به نخستین زن سیاه‌پوستی تبدیل شد که جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول سریال درام را از آن خود کرده است. «زندایا» همچنین جوان‌ترین بازیگری محسوب می‌شود که تاکنون دو جایزه «امی»‌ دریافت کرده است.

«جین اسمارت» بازیگر سریال «هکس» به عنوان برترین بازیگر زن سریال کمدی انتخاب شد و «جیسون سودیکیس» بازیگر سریال «تد لاسو» بار دیگر جایزه بهترین بازیگر مرد سریال کمدی را کسب کرد.

«آماندا سیفرید» برای بازی در سریال «دراپ‌اوت» برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول مینی‌سریال شد و «مایکل کیتون» نیز برای «دوپسیک» به عنوان برترین بازیگر نقش اول مرد مینی‌سریال انتخاب شد.

«شریل لی رالف» نیز برای بازی در سریال «مدرسه آبوت» دومین زن سیاه‌پوستی شد که جایزه بازیگر زن نقش مکمل سریال کمدی را دریافت کرده است.

«هوانگ دونگ هیوک» نیز برای کارگردانی «بازی مرکب» به نخستین کارگردان آسیایی برنده جایزه کارگردانی سریال درام تبدیل شد.

 

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار