کد خبر: 19040

رکوردی عجیب در دستان نوید محمدزاده

این روزها نوید محمدزاده تهیه‌کنندگی ۵ نمایشِ «بودن»، «صامت»، «کریم‌لوژی»، «شب شک» و «درس بی‌پایان» را بر عهده دارد و نگار جواهریان با نمایش «مخاطب» روی صحنه تماشاخانه ایرانشهر خواهد رفت.

به گزارش زنهار؛  از نخستین اطلاعیه روابط‌عمومی وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی در تاریخ سوم اسفند ۱۳۹۸ که خبر از تعطیلی تمامی برنامه‌های فرهنگی و هنری به مدت یک هفته در پی شیوع کرونا می‌داد تا ۱۲ تیر ۱۴۰۰ که اداره‌کل هنرهای نمایشی از تعطیلی دو هفته‌ای سالن‌های تئاتر در پی قرمز شدن شرایط کرونایی شهر تهران خبر داد، آن‌چه بر اهالی تئاتر گذشت غم‌انگیز و هول‌آور بود و این هنرمندان بیش از ۱۶ ماه در جهنم بلاتکلیفی سوختند.

باز و بسته شدن‌های مکرر سالن‌های نمایشی و سایت‌های فروش بلیت و بلاتکلیفی گروه‌های تئاتری و مخاطبانشان در فاصله اسفند ۹۸ تا تیر ۱۴۰۰ هیچ‌گاه از ذهن هیچ‌کدام از اعضای آن گروه‌ها و هیچ‌کدام از تماشاگرانی که در تمام آن دوران پرفراز و نشیب پای تئاتر ایستادند پاک نخواهد شد، هرچند که این روزها اهالی تئاتر حال و روز بهتری دارند. آن‌چه در ادامه می‌خوانید نگاهی است به برخی نمایش‌هایی که این روزها روی صحنه‌اند.

نوید محمدزاده، بازیگر شناخته‌شده سینما و تئاتر این روزها تهیه‌کنندگی ۵ نمایش «بودن»، «صامت»، «کریم‌لوژی»، «شب شک» و «درس بی‌پایان» را بر عهده دارد.

«بودن» به نویسندگی صبا نجاتی و مصطفا امیری و کارگردانی مرتضا جلیلی‌دوست در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، «صامت» به نویسندگی و کارگردانی امیر بهاور اکبرپور دهکردی در سالن استاد سمندریان همین تماشاخانه، «کریم‌لوژی» به نویسندگی مهران رنجبر و کارگردانی رضا بهرامی و «شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی هر دو در پردیس تئاتر شهرزاد و «درس بی‌پایان» به نویسندگی بهزاد آقاجمالی و کارگردانی میلاد نیک‌آبادی در عمارت نوفل‌لوشاتو ۵ نمایش به تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده است که همگی در تماشاخانه‌های خصوصی اجرا می‌شوند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار