موافقت با این قطعنامه‌ ضدایرانی یعنی آغاز جنگ

عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا در اظهارنظری پیرامون جنگ اخیر اسرائیل در غزه و احتمال گسترش درگیری‌های نظامی در منطقه، تأکید کرد که وقتی درباره خاورمیانه صحبت می‌کنیم، بویژه وقتی قرار است پای ایران در میان باشد، باید بسیار محتاط باشیم.

موافقت با این قطعنامه‌ ضدایرانی یعنی آغاز جنگ
کد خبر: 62220

به گزارش زنهار، جیم هایمز، نماینده دموکرات مجلس امریکا در پاسخ به سؤالی درباره چرایی مخالفت با قطعنامه‌ای که علیه ایران بود، گفت: من همیشه مخالف هسته‌ای شدن ایران بودم، اما در این قطعنامه آمده بود که با هر وسیله‌ای باید جلوی هسته‌ای شدن ایران را گرفت و این یعنی جنگ.

وی با بیان اینکه تا امروز، امریکا نه می‌داند و نه معتقد است که ایران مستقیماً در حمله ۷ اکتبر حماس به اسرائیل دست داشته است، اضافه کرد: درست است که ایران سال‌های سال از حماس حمایت کرده است، اما وقتی از جنگ و صلح در خاورمیانه صحبت می‌کنید، باید در گفتارتان بسیار مراقب و محتاط باشید، زیرا منطقه خاورمیانه مانند بشکه باروت است.

جیم هایمز ادامه داد: لذا باید درباره آنچه حرف می‌زنیم محتاط باشیم، زیرا باید ایران را از درگیری در جنگ اسرائیل و حماس دور نگه داریم.

گفتنی است هراس از گسترش درگیری‌ها در منطقه یا مداخله ایران، یکی از دل نگرانی‌های ثابت امریکا و غرب از ابتدای جنگ اخیر در غزه بوده است. این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر حمایت سیاسی و دیپلماتیک رسمی از مردم فلسطین، همواره خواستار آتش بس فوری در غزه بوده است.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار