ناو هواپیمابر آمریکایی در راه خلیج فارس

فرمانده سنتکام شنبه شب تأیید کرد که ناوهواپیمابر "آیزنهاور" در خلیج فارس مستقر شده است.

ناو هواپیمابر آمریکایی در راه خلیج فارس
کد خبر: 62144

به گزارش زنهار، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) شنبه شب تأیید کرد که ناوهواپیمابر "آیزنهاور" در خلیج فارس مستقر شده است.

شبکه الجزیره گزارش داد، سنتکام مدعی شد که ورود این ناوهواپیمابر به خلیج فارس در چارچوب تقویت تمرکز منطقه ای آمریکا صورت می گیرد.

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) شنبه شب از تغییر مسیر ناو هواپیمابر آیزنهاور از دریای مدیترانه به خلیج فارس خبر داد.

این مقام پنتاگون اعلام کرد که این ناو هواپیمابر به محض ورود به تنگه هرمز، در آب‌های خلیج فارس مستقر می‌شود.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش دادند که این ناو آمریکایی قرار بوده که دریای آتلانتیک به مدیترانه برود و به ناو گروه جرالد فورد بپیوندد اما در حال اعزام به منطقه خاورمیانه است.

ایالات متحده آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی تا کنون دو ناو هواپیمابر خود را در مدیترانه و نزدیکی فلسطین اشغالی مستقر کرده است.

پیشتر اعلام شده بود که در واکنش به حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه، دومین نیروی ضربتی ناو هواپیمابر ایالات متحده به گروه دیگری متشکل از شش کشتی جنگی آمریکایی در شرق دریای مدیترانه خواهد پیوست.

پنتاگون دو هفته پیش نیز اعلام کرد که گروه ضربتی «یو. اس. اس. دوایت دی. آیزنهاور» متشکل از پنج فروند کشتی جنگی، قرار است به گروه ضربتی دیگری تحت فرماندهی بزرگترین و پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر هسته‌ای نیروی دریایی ایالات متحده یعنی ناو «یو. اس. اس. جرالد آر. فورد» بپیوندد.

گروه ضربتی «فورد» متشکل از شش ناو جنگی سه‌شنبه ۲ هفته پیش وارد منطقه شده بود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار