مهدی کروبی بیانیه صادر کرد

مهدی کروبی امروز در بیانیه‌ای با انتقاد از رهبران دول غربی مجازات جمعی مردم غزه توسط اسرائیل را محکوم کرده است.

مهدی کروبی بیانیه صادر کرد
کد خبر: 61628

 اعتماد آنلاین نوشت: متن کامل این بیانیه را در ادامه می خوانید؛

باسمه تعالی

این روزها شاهد جنایتی کم‌نظیر در غزه، بزرگترین زندان روباز جهان بنام دفاع مشروع از سوی رژیمی هستیم که سیاست‌هایش از بدو تآسیس‌ تاکنون مبتنی بر تجاوزگری، اشغالگری، سرکوبگری، زمین‌خواری و توسعه شهرک‌سازی در مناطق اشغالی بوده است.

در چند روز اخیر هم شاهد بودیم که مقامات این رژیم اعم از رییس‌جمهور، نخست‌وزیر و اعضای کابینه در مقابل وجدان بیدار ملت‌ها با وقاحت تمام سخن از مجازات جمعی مردم غزه و ارتکاب جرایمی که در حقوق بین‌الملل جنایات جنگی خوانده می‌شود، کرده‌اند.

اسرائیل به دنبال بازداشت این نماینده زن ایران بود +جزئیات

هشدار رهبر انقلاب به رژیم صهیونیستی: بمباران‌ها فورا قطع شود

در قبال این وقاحت و صد البته جنایت، واکنش مؤثری هم از رهبران غربی و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط بین‌المللی دیده نشده است. جنایتی که از هفته پیش با مسدود کردن آب، غذا، سوخت و برق در کنار بمباران بی‌سابقه مناطق مسکونی آغاز و با به شهادت رساندن بیش از ۱۰۰۰ کودک و ۷۰۰ زن ماهیت این رژیم اشغاگر را به نمایش گذاشت.

اما کیست که نداند مجازات جمعی دو میلیون انسان بی‌گناه جنایت جنگی است. کیست که نداند مسدود کردن آب، غذا، سوخت و برق بیش از دو میلیون انسان غیرنظامی جنایت جنگی است و به‌راستی کیست که نداند مقصر جلوه دادن مردم مظلوم فلسطین، بمباران بی‌سابقه مناطق مسکونی، اخراج اجباری از محل سکونت‌ و بمباران همان مناطقی که پیشتر منطقه امن اعلام شده، مقدمه‌ای برای پاکسازی نسلی است.

جنایات متعدد این رژیم آپارتاید یک روی سکه و حمایت‌های غیرمشروط دول غربی از خشونت و ویرانگری بی‌حد ومرز این رژیم که خود را فراتر از همه‌ی اصول و قوانین بین‌المللی می‌داند، روی دیگر این سکه است که متاسفانه با سکوت سازمان‌های بین‌المللی و انفعال دول اسلامی همراه شده است.

فراموش نکنیم تقابل با ظلم، تعدی و جنایت به هدف برقراری عدالت، مساوات و برابری در هر نقطه از زمین با رعایت اصول انسانی و اخلاقی وظیفه‌ای‌ست همگانی. چراکه به تعبیر زیبای استاد سخن سعدی علیه‌ الرحمه:

بنی آدم اعضای یک‌دیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامت نهند آدمی

مهدی کروبی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار