برنامه‌ای برای توافق با آذربایجان نداریم

ارمنستان شمشیر را از رو بست

​ طبق اعلام نخست‌وزیر ارمنستان برنامه‌ای برای انعقاد توافقنامه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در نشست اتحادیه سیاسی اروپا در گرانادا وجود ندارد.

ارمنستان شمشیر را از رو بست
کد خبر: 60464

به گزارش زنهار؛ وب‌سایت ای‌پی‌ای گزارش داد که این اظهارات نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در جمع خبرنگاران مطرح شده است.

او خاطرنشان کرد که هنوز هیچ سندی وجود ندارد که روی آن توافق شده باشد و منافع ارمنستان را تامین کند.

پاشینیان گفت: اولویت ایروان دستور کار صلح است. کابینه وزیران می‌خواهد در اسرع وقت - تا پایان امسال یا آغاز سال آینده (میلادی)- با باکو توافق صلح حاصل شود.

او گفت: بحران انسانی شدید در قره‌باغ به وضوح بر روند صلح تأثیر می‌گذارد. ما زمان زیادی را صرف مساله بسته شدن کریدور لاچین [از طرف آذربایجان] و بحران انسانی در قره‌باغ می‌کنیم. این انرژی و زمان باید صرف رسیدگی به توافق صلح شود. من همیشه امضای یک توافق صلح تا پایان سال را ممکن می‌دانم زیرا تعهد به امضای چنین توافقی را پذیرفته‌ام. بله، ما معتقدیم که امضای قرارداد تا پایان سال امکان‌پذیر است.

مذاکرات فشرده ادامه خواهد داشت و نیکول پاشینیان امیدوار است که طرفین به یک راه‌حل برسند.

پاشینیان همچنین گفته است که در نامه‌ای به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مواضع کشورش را در مورد وضعیت این منطقه تشریح کرده است.

او در ادامه گفت: سیاست خارجی ارمنستان شفاف است. ارمنستان نمی‌تواند بردار سیاست خارجی خود را که همیشه در جهت تامین منافع دولتی جمهوری ارمنستان است، تغییر دهد.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار