مخالفان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه گفتند؟

مخالفان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معتقدند کیومرث هاشمی برنامه لازم برای اداره این ورزاتخانه در حوزه‌های مختلف را ندارد.

مخالفان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه گفتند؟
کد خبر: 60445

به گزارش زنهار، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی صلاحیت کیومرث هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در دستور کار قرارگرفت و مخالفان هاشمی در صحن مجلس نظرات خود را در این باره بیان کردند.

گودرزوند چگینی: وزیری می‌خواهیم که‌ رنگی نباشد

مهرداد گودرزوند چگینی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: اگر این وزارتخانه به درستی هدایت شود و برنامه لازم را داشته باشد، امکان حل مشکلات ورزش کشور و ایجاد اعتماد در بین جوانان را خواهد داشت و فهم ورزش و جوانان نقش مهمی در اداره کشور ایفا خواهد کرد.

نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تاکید کرد: متاسفانه این رویکرد و برنامه ها هیچکدام در برنامه‌های آقای هاشمی دیده نمی‌شود راهکارهای حل این مشکلات وجود ندارد.

وی افزود: آقای هاشمی در مدت ۳۰ سالی که در ورزش و مناصب مهم و کلیدی کشور بودند، چه عملکردی از خود نشان دادند؟ امروز بسیاری از ورزشکاران ملی که مهاجرت می‌کنند، از بی توجه های وزارت ورزش و جوانان و سازمان تربیت بدنی رنج می برند. چرا که به جایگاه واقعی آنها در ورزش توجه نشده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای هاشمی شخصی متین و موقر است؛ ولی خروجی ایشان در ورزش و جوانان خوب نیست. از طرفی کمیسیون فرهنگی اعلام کرد؛ قرار است وزیر پیشنهادی ورزش به تعهدات خود عمل کند، اما اگر به تعهدات خود عمل نکرد آیا زمانی برای استیضاح وجود دارد!

این نماینده مجلس تاکید کرد: آیا در ورزش و جوانان نیرو جوان و خوشفکر وجود ندارد که به نیروی ۳۰ سال گذشته برمی‌گردیم. همچنین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان درباره روش‌های حمایت از جوانان و ورزشکاران ملی و جلوگیری از مهاجرت ورزشکاران را اعلام نکردند و سیاست‌های کلی در برنامه های ایشان دیده نمی‌شود و اگر برنامه باشد این برنامه‌ها بسیار ضعیف است.

گودرزوند چگینی با بیان اینکه وزیر ورزش و جوانان نباید طرفدار استقلال و پرسپولیس باشد، وزیری می‌خواهیم که‌ رنگی نباشد، عنوان کرد: اگر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نگاه سیاسی به ورزش داشته باشد، نمی‌تواند برنامه‌های لازم را به درستی ایفا کند.

وی وزارت ورزش و جوانان را کلیدی ترین وزارتخانه عنوان کرد و گفت: بیشتر ورزشکاران معتقدند که وزارت ورزش و جوانان نتوانستنه پرچم ملی کشور را حفظ کند و بی برنامه بودن این وزراتخانه سبب شده که بیشتر ورزشکاران کشور نتوانند به مدالی که لایق آن هستند دست یابند.

نماینده مردم رودبار با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نگاه و برنامه درستی به بخش خصوصی کشور ندارد، یادآور شد: بیشتر ورزشکارانی که به دیگر کشورها پناهنده می‌شوند، این نگاه را دارند که وزارت ورزش و جوانان نتوانسته سرمایه‌های کشور را حفظ کند. دلیل آن این است که در حوزه ورزش و جوانان فعال نبودیم.

ورناصری : وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در واگذاری ها به بخش خصوصی برنامه ندارد

علیرضا ورناصری قندعلی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان باید اعلام کنند در خصوص نظام سلامت اداری ورزش و شفافیت باشگاه‌های ورزش کشور، چه فرصتی را برای همگان ایجاد کردید. آیا باید همچنان شاهد تعارض منافع باشیم. همچنین در برنامه‌های جنابعالی، واگذاری بخشی از ورزش به نهادهای خصوصی یا دانش بنیان ها مشخص نیست.

وی افزود: برای دولت الکترونیک در ورزش و بها دادن به زنان و دختران در ورزش چه برنامه‌ای دارید؟ از طرفی برنامه شما برای اجرای سند راهبردی وزارت ورزش و جوانان و تقویت دیپلماسی ورزش کشور چیست؟

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس یادآور شد: برای موضوع استعدادیابی ورزش کشور قرار است در زمان مسوولیت شما در ورزش کشور چه برنامه‌ای پیاده سازی شود. همچنین برای توسعه ورزش مدارس، ورزش عشایر و روستاها چه برنامه‌ای دارد؟

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار