نتانیاهو باز هم تکذیب کرد

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای تصمیم محدود کردن ملاقات با اسرای فلسطینی توسط ایتامار بن گویر، وزیر تندرو امنیت داخلی این رژیم را تکذیب کرد.

نتانیاهو باز هم تکذیب کرد
کد خبر: 58818

به گزارش زنهار، دفتر نتانیاهو اعلام کرد که کابینه هیچ تصمیمی مبنی بر کاهش ملاقات‌ها با اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اتخاذ نکرده است.

دفتر نتانیاهو اخبار منتشر شده در این باره را «خبر کذب» خوانده است.

سایت روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز پس از تصمیم بن گویر برای محدود کردن ملاقات با اسرای فلسطینی اعلام کرد: ارتش و سازمان امنیت داخلی اسرائیل (شاباک)  اعلام کرده‌اند که برای این تصمیم با آنها مشورت نشده است.

 

وزیر تندرو کابینه نتانیاهو که پیشتر نیز بارها در راستای افزایش فشارها بر اسرای فلسطینی دستورات خودسرانه‌ای را صادر کرده بود، این بار با اعمال محدودیت‌هایی ملاقات با اسرای فلسطینی را نیز کاهش داده است.

بن گویر دستور داده است که ملاقات با اسرای فلسطینی اهل کرانه باختری که دارای پرونده امنیتی هستند، از یک بار در هر ماه به یک بار در هر دو ماه کاهش پیدا می‌کند.

وی به سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی دستور داده است که این تصمیم را از روز یکشنبه اجرایی کنند.

گروه‌های فلسطینی: مقاومت تا آزادی اسرا ادامه دارد

این تصمیم وزیر تندرو کابینه نتانیاهو واکنش گروه‌های مقاومت و نهادهای مرتبط با اسرای فلسطینی را به همراه داشته است و همه یکصدا این اقدام فاشیستی و جنایتکارانه را محکوم کرده‌اند.

جنبش حماس در بیانیه‌ای تصمیم بن گویر را جنایتی جدید و نمود واقعی سادیسم رژیم اشغالگر و این وزیر افراطی دانست.

حماس در این باره تاکید کرد: بن گویر و کابینه رژیم اشغالگر از این رفتار فاشیستی علیه اسرای ما تشدید و مقاومت بیشتر را برداشت خواهند کرد.

حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: مسئله اسرا در راس اولویت‌های ما باقی خواهد ماند و مقاومت تا زمان آزادی تک تک آنها ادامه خواهد داشت.

در همین راستا، یاسر مزهر، از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از نهادهای بین‌المللی خواست تا در قبال این اقدام جنایتکارانه علیه حقوق اسرای فلسطینی که توسط قوانین و هنجارهای بین‌المللی تضمین شده است، موضع قاطعانه اتخاذ کنند.

همچنین کمیته عالی جنبش اسرای فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیمات بن گویر در قبال اسرا به منزله آتش با بازی است و ما پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا نخواهیم برد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ: اسرائیل به حقوق قانونی اسرا احترام بگذارد

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز در بیانیه‌ای نسبت به تصمیم بن گویر واکنش نشان داد و در این باره اعلام کرد: اسرا افرادی تحت حمایت قانون هستند و طبق قانون انسانی بین‌المللی حق ملاقات با اعضای خانواده‌شان را دارند.

این کمیته از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که حق و حقوق اسرای فلسطینی و الزامات قوانین انسانی بین المللی مربوطه احترام بگذارد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه آمادگی خود را برای ادامه تسهیل ملاقات خانواده‌های با اسرای فلسطینی اعلام کرد.

حسین الشیخ، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز در این باره اقدامات بن گویر را نژادپرستانه خواند.

وی گفت که این تصمیمات و اقدامات وزیر تندرو کابینه نتانیاهو منجر به تشدید تنش و انفجار اوضاع خواهد شد.

الشیخ در ادامه خواستار صرف نظر فوری از این تصمیم و مداخله نهادهای بین‌المللی برای حفاظت از اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی شد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار