صدور احکام پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی

رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: احکامی در ارتباط با پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی صادر شده است.

صدور احکام پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی
کد خبر: 57265

به گزارش زنهار، سید احمدرضا دستغیب در نشست صمیمی با جمعی از خبرنگاران استان فارس که در دیوان محاسبات حضور یافته بودند، با گرامیداشت شهادت شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: دیوان محاسبات یک مجموعه علمی، فنی و تخصصی است و ارتباط آن با رسانه ها در بسیاری از مواقع می تواند برای کمک به حل معضلات کشور راهگشا باشد.

وی با تاکید بر اینکه در دیوان محاسبات رویکرد سیاسی نداریم، تصریح کرد: حسابرسان دیوان محاسبات در تمام مجموعه هایی که قانون معین کرده حضور دارند و رسیدگی های مدنظر این نهاد نظارتی را با دقت پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه استقرار سامانه های نظارت بر خط از اولویت های دیوان محاسبات است، بیان کرد: در کنار حسابرسی شرکت های دولتی، موضوع  نظارت بر شرکت‌های شبه دولتی از موضوعات مهمی است که ما دنبال می کنیم که در این زمینه تاکنون حدود دو هزار شرکت شبه دولتی شناسایی شده و کار رسیدگی به آن‌ها هم آغاز شده است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره تخلفات مالی مدیران و پرونده هایی که به نتیجه رسیده است، گفت: در جدیدترین احکام قطعی شده، حکم در ارتباط با پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی صادر شده است.

منبع خبر : فارس

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار