پیشنهاد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به مجلس فغلی

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس ابتدا بودجه را تصویب کند و بعد با فرصت برنامه هفتم را بررسی کند.

پیشنهاد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به مجلس فغلی
کد خبر: 40495

به گزارش زنهار؛ محمدرضا باهنر نماینده ادوار مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با فارس درباره تلاش مجمع تشخیص مصلحت برای تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه گفت: ما در آخر دوره مجمع که سه یا چهار ماه مانده بود به پایان دوره -که دوره مجمع مرداد ماه تمام می شد- رهبر انقلاب یک ماه یا دو ماه اعضای دور قبل مجمع را تمدید کردند تا ما این سیاست های کلی برنامه را تمام بکنیم.

وی افزود: آن دو سه ماه آخر دور قبل مجمع اصلا سابقه نداشت مجمع این چنین کار بکند. برنامه ششم تمدید شده بود و یک سال بود مدت تمدید؛ ما معمولا در سیاست های کلی، ابتدا ایده اولیه را مقام معظم رهبری ابلاغ می‌کنند بعد ما می نشینیم روی این ایده بحث کردن و صحبت کردن و پیشنهاد کردن؛ مجمعی که به طور متوسط هر ۱۵ روز یک جلسه داشتیم، تعداد جلساتش بیشتر شد و بعضی هفته ها چهار پنج جلسه 5 ساعته برگزار می کردیم تا سیاست های کلی تمام شود که حضرت آقا در حکم اخیر محبت کردند و تشکر کردند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره تقدم برنامه هفتم یا بودجه نیز گفت: در بحث اخیر هم توصیه بنده این است که هیچ اشکالی ندارد مجلس شش ماه برنامه هفتم را تمدید بکند؛ اول بودجه تصویب شود و بعد با دقت و فرصت برنامه را بررسی کنند. چون این بودجه دو دوازدهم یا سه دوازدهم یعنی حیران کردن دستگاه ها، یعنی دستگاه های اجرایی اول فروردین نمی دانند چه کنند که این هدر دادن وقت و منابع است.

باهنر در پایان گفت: به هرحال من معتقدم مجلس بودجه ۱۴۰۲ را تصویب کند بعد برنامه را در دستور کار قرار دهد. دولت را هم مکلف کند تا اردیبهشت ماه لایحه برنامه را به مجلس بدهد. برای این تمدید برنامه هم که مجلس یک ماده واحده می تواند تصویب کند تا دولت را موظف کند که مثلاً تا اول مردادماه طرح برنامه را تحویل مجلس بدهند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار