"بن سلمان" دکتر شد!

ولیعهد عربستان در جریان سفرش به تایلند از دانشگاه کاستسارت در زمینه دانش زمین برای توسعه پایدار، دکتری افتخاری دریافت کرد.

"بن سلمان" دکتر شد!
کد خبر: 36145

به گزارش زنهار؛ رئیس دانشگاه دولتی کاستسارت تایلند در جریان استقبال از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به وی دکتری افتخاری اعطا کرده و از وی بابت "ابتکارعمل‌ها و راه‌حل‌های موثر عربستان در زمینه محیط زیست و حمایت از اهداف توسعه پایدار" تشکر کرد.

بن سلمان نیز بر حمایت کشورش از تلاش‌های انجام شده در زمینه محیط‌زیست، مقابله با چالش‌های اقلیمی و پیشبرد اهداف توسعه پایدار تاکید کرد.

ولیعهد عربستان عصر پنجشنبه در یک سفر رسمی وارد بانکوک پایتخت تایلند شد. سفر ولیعهد سعودی به تایلند با اجلاس سران مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) همزمان است.

همچنین خبرگزاری واس اعلام کرد، در پایان این سفر ولیعهد، بانکوک و ریاض بیانیه مشترکی صادر کردند. طبق این بیانیه دو طرف تفاهم‌نامه‌هایی را در زمینه‌های مختلف از جمله در زمینه انرژی، گردشگری، ترغیب برای سرمایه گذاری و مبارزه با فساد امضا کردند.

در این بیانیه آمده است که این سفر بن سلمان به عنوان نخستین دیدار خانواده‌های پادشاهی دو کشور پس از عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک در ژانویه ۲۰۲۲، یک اتفاق تاریخی است.

دو طرف همچنین فرصت‌های همکاری در مورد مسائل مهم مشترک از جمله صنایع دفاعی و مبارزه با جرائم فرامرزی را بررسی و پیرامون تحولات منطقه خود از جمله وضعیت یمن، ایران و افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

ریاض و بانکوک بر اهمیت تعهد تمامی کشورها به کنوانسیون سازمان ملل، اصول حسن همجواری، احترام به تمامیت و حاکمیت کشورها و عدم مداخله در امور داخلی آنها تاکید کردند.

ولیعهد عربستان ۱۴ نوامبر تور آسیایی را آغاز کرده و تاکنون به اندونزی، کره جنوبی و تایلند سفر کرده است.

سفر بن سلمان به تایلند از زمان شروع بحران قطع روابط میان دو کشور از سه دهه پیش تاکنون در سطح رهبری عربستان نخستین است.

روابط ریاض و بانکوک در سال ۱۹۹۰ و پس از ارتکاب جرائمی از سوی تایلندی‌ها علیه عربستان قطع شد. از جمله این جرایم، جنایتی بود که به کشته شدن ۱۸ تن منجر شد که چهار تن از آنها دیپلمات بودند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار