دموکرات‌ها در یک قدمی کنترل سنا قرار گرفتند

با پیروزی نماینده دموکرات‌ها در ایالت آریزونا، هم‌اکنون ۴۹ صندلی در اختیار این حزب قرار دارد و برای کسب اکثریت سنا تنها یک صندلی دیگر نیاز دارند.

دموکرات‌ها در یک قدمی کنترل سنا قرار گرفتند
کد خبر: 35601

تازه‌ترین شمارش آرای انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان ۲۱۱ صندلی کسب کرده‌اند و دموکرات‌ها ۲۰۱ صندلی و تا این لحظه جمهوری‌خواهان پیشتاز در مجلس نمایندگان هستند. هر حزب برای کسب اکثریت مجلس نمایندگان به ۲۱۸ کرسی نیاز خواهد داشت. بنابراین جمهوری‌خواهان به ۷ کرسی و دموکرات‌ها به ۱۷ کرسی دیگر نیاز دارند.

به گزارش زنهار؛ اما به نوشته فاکس‌نیوز با پیروزی مجدد سناتور «مارک کِلی» در ایالت آریزونا، هم‌اکنون دموکرات‌ها ۴۹ صندلی سنا در اختیار دارند و با جمهوری‌خواهان برابر شدند.

برای کسب اکثریت سنا حزب پیروز باید ۵۱ صندلی کسب کند، یعنی جمهوری‌خواهان باید ۲ صندلی باقی‌مانده در ایالت نِوادا را کسب کنند، اما دموکرات‌ها اگر یک صندلی دیگر پیروز شوند با ۵۰ صندلی می‌توانند اکثریت سنا را کسب کنند، زیرا «کاملا هریس»، معاون رئیس‌جمهور در سنا به نفع دموکرات‌ها رآی می‌دهد و عملاً دموکرات‌ها در سنا ۵۱ رآی خواهند داشت.

انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، اما زمانی که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود، هم زمان نباشد، اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.

همه اعضای مجلس نمایندگان برای یک دوره ۲ ساله انتخاب می‌شوند، بنابراین همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان در طول انتخابات میان دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. همچنین یک سوم از ۱۰۰ سناتور (۳۵ کرسی) در انتخابات میان دوره‌ای هر ۲ سال یک بار انتخاب می‌شوند. بعلاوه، انتخابات برای فرمانداران بسیاری از ایالت‌ها (۳۶ ایالت)، و همچنین بسیاری از مناصب سیاسی محلی در ایالت‌ها و شهرها نیز برگزار می‌شود.

روز سه شنبه ۸ نوامبر (۱۷ آبان) روز رسمی رأی‌گیری حضوری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره بود، اما بسیاری از مردم آمریکا پیش از این آرای خود را از طریق پست ارسال کرده یا با حضور در مراکز رأی‌گیری، رأی داده بودند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار