افرادی که کشف حجاب کردند، محارب هستند؟ | علم‌الهدی خبر داد

امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: حکومت اسلام در این کشور که هشت سال در جنگ تحمیلی دوام آورد و با پشتیبانی مردم در برابر دیوانه‌ای مثل صدام و حمایت شرق و غرب عالم ایستادگی کرد و کار را به جایی رساند که نیروهای مسلح ما قدرت اول منطقه باشند، با اغتشاش جمعیت محدودی از افراد فریب‌خورده و سایر مزدوران مستقیم دشمن، سرنگون نمی‌شود.

افرادی که کشف حجاب کردند، محارب هستند؟ | علم‌الهدی خبر داد
کد خبر: 35005

به گزارش زنهار، حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهدمقدس که با حضور راهپیمایان ۱۳ آبان و زائران و مجاوران در رواق امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهارداشت: امروز مصادف با روز ملی استکبارستیزی است و از این همت عالی و حرکت متعالی شما برادران و خواهران و خصوصاً دانش‌آموزانی که ذخیره فردای این انقلاب هستید، تشکر می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهیم که عنایات خاص خود را مشمول تعالی ذخایر وجودی شما قرار دهد.

وی ادامه داد: روز ۱۳ آبان هم مصادف با نمونه‌های آشکار و مصادیق فراموش‌نشدنی از جنایات آمریکا و مستکبران جهان در ایران است. شروع ۱۳ آبان از توسعه منافع سیاسی آمریکای مستکبر در نظام طاغوتی ستم‌شاهی آغاز شد. اولین رویداد مهم این روز از جایی شروع شد که آمریکایی‌ها به دستور رئیس‌جمهور خود لایحه کاپیتولاسیون را در مجلس ایران به تصویب رساندند تا بر مبنای آن، آمریکایی از هر جنس و رده‌ای به هر جنایتی که در ایران دست زد از عقوبت و مجازات مصون است، اما والامقام‌ترین فرد در ایران اگر یک سگ آمریکایی را بکشد، با قوانین آن‌ها محاکمه خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: آن زمان خیلی هم مردم نمی‌فهمیدند که کاپیتولاسیون و پیامدهای آن چیست و به همین دلیل، امام راحل خروشید و مسئله را تبیین کرد تا مردم آگاه شوند. دومین رویداد مربوط به جنایات ایادی نظام سلطه بود که دانش آموزان مسلمان پیرو خط امام را به گلوله بستند و اگرچه شاه ملعون فراری پس از این ماجرا از کشور فرار کرد، اما این آمریکایی‌ها بودند که به او پناه دادند و از استرداد وی سرباز زدند تا در پاسخ، دانشجویان پیرو خط امام (ره)، جاسوس خانه آن‌ها را تصرف کنند و به اسناد باارزشی دست پیدا کنند که برگ دیگری از جاسوسی و جنایت آمریکایی‌ها در ایران را رقم زد و یکی از آن‌ها، اسناد جاسوسی عباس امیر انتظام از نخست‌وزیر دولت موقت مرحوم بازرگان بود که در همین ماجرا کشف شد.

علم‌الهدی با بیان اینکه ۱۳ آبان غیر از روز استکبارستیزی، روز حماسه و مقاومت ملت ایران است، تصریح کرد: در این روز، مردم ما در مقابل هر توطئه آمریکایی‌ها مقاومت کردند و در هر بار، آمریکایی‌ها به‌نوعی شکست خوردند و مفتضح شدند. در هیچ مقطعی در طول این ۷۰ سال، آمریکایی‌ها توفیق کسب نکردند مگر در جریان کودتای ۲۸ مرداد که توانستند دولت ملی را سرنگون کنند و کشور را دوباره به کام دیکتاتور وابسته به خود بکشانند.

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با دانش آموزان فرمودند که آمریکا و انگلیس به دنبال این هستند که نوجوانان و جوانان ما به عقیده آن‌ها گرایش پیدا کنند و مفهوم این حرف این است که آن‌ها به دنبال براندازی دین اسلام هستند و می‌خواهند سفره عقاید مذهبی را از زیر پای این جوانان بکشند. بر همین اساس، اینکه یک فریب‌خورده آمریکا روسری از سر بردارد و کشف حجاب کند، نشانه و علامت دین‌ستیزی است و نشان می‌دهد که آن‌ها در تقابل خود با اسلام شمشیر را از رو بسته‌اند و این بار با صراحتی بی‌مانند، به دنبال براندازی هستند.

امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: حکومت اسلام در این کشور که هشت سال در جنگ تحمیلی دوام آورد و با پشتیبانی مردم در برابر دیوانه‌ای مثل صدام و حمایت شرق و غرب عالم ایستادگی کرد و کار را به جایی رساند که نیروهای مسلح ما قدرت اول منطقه باشند، با اغتشاش جمعیت محدودی از افراد فریب‌خورده و سایر مزدوران مستقیم دشمن، سرنگون نمی‌شود. دشمن هم این را می‌داند، اما بازهم تلاش می‌کند تا حد امکان هزینه‌تراشی و سنگ‌اندازی کند، اما راهپیمایی میلیونی امروز مردم ایران که به هیجان جنگ با آمریکا و مزدوران او رخ داد، حماسه قهرمانانه‌ای آفرید که باعث شد تا نظام ضربه‎‌ناپذیر شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی اظهار کرد: آن‌هایی که با کشف حجاب به دنبال اعتراض هستند، اعتراض به دین و حاکمیت خدا دارند، اما همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، این‌هایی که کف خیابان هستند، بچه‌های ما هستند و ما با این افراد مسئله نداریم بلکه مسئله و چالش ما با کسانی است که به فکر زد و بند با آمریکایی‌ها هستند. بنا نیست نظام، جوانان فریب‌خورده را دستگیر کنند، اما اگر مزدوری بود به عضویت لشکر دوم داعش درآمده و قصد بازی کردن در نقشه آمریکا را دارد، با او برخورد می‌شود.

علم‌الهدی گفت: امام سجاد (ع) فرمودند «اَلحَمدُ للّهِ الَّذی جَعَلَ اَعدائَنا مِنَ الحُمَقاء». ضدانقلاب داخلی این‌قدر احمق است که فکر می‌کند در مقابل قدرت نظام می‌تواند به دامن آمریکا پناه ببرد؟ آیا فکر می‌کنند که از دامنه اشراف نهادهای امنیتی و قدرت نیروی انتظامی پنهان می‌مانند؟ فردی پیش ما آمد و گلایه کرد که جوانی را مشغول شعارنویسی‌های ناهنجار روی دیوار دستگیر کردیم و به نزد مقامات قضایی فرستادیم، اما او را آزاد کردند. به او توضیح دادم که بنا نیست نظام این افراد را دستگیر کنند و در زندان‌ها، انبوه انسان‌ها را جمع کند، زیرا این‌ها همان جوانان فریب‌خورده‌ای هستند که امروز فقط به خاطر هیجان جنگ رسانه‌ای دشمن به خیابان آمده‌اند، اما اگر مزدوری بود که به عضویت لشکر دوم داعش درآمده و قصد بازی کردن در نقشه آمریکا را دارد، با او برخورد می‌شود.

امام‌جمعه مشهدمقدس خاطرنشان کرد: مسئولان نهادهای امنیتی و انتظامی با قدرت در صحنه هستند و با تدبیر با این مسائل روبرو می‌شوند. وقایع اخیر نمونه جنگ دشمن با دین است که یک‌بار در حرم حضرت شاهچراغ (س) عملیات تروریستی می‌کند و یک‌بار دیگر با کشف حجاب، هم‌پیمان با آمریکا می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: عده‌ای از افرادی که دستگیر شدند، قمقمه‌ای همراه داشتند که در آن مشروبات الکلی بوده است. این‌ها به دنبال تعارض با دین به هر قیمت ممکن هستند. حالا آقایی به خیال اینکه استاد دانشگاه است، در دانشگاه فردوسی که ‌دانشجویان در کمال آرامش تحصیل می‌کنند، تلاش می‌کند که تعداد محدودی دانشجو را تحریک کند و به خیابان بکشاند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار