رئیس دانشگاه علامه طباطبائی سکوت خود را شکست

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: دانشگاه فضایی متفاوت از بیرون دارد. دانشجو می تواند در محیط دانشگاه اعتراض خود را بیان کند و در عین حال در قبال رفتار و گفتار خود مسئولیت پذیر باشد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی سکوت خود را شکست
کد خبر: 35001

به گزارش زنهار، عبدالله معتمدی در نشست هم اندیشی و تبادل نظر رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات که درباره مسائل روز و استفاده از ظرفیت و اراده استادان برای ایجاد همدلی بین دانشجویان و گذر از بحران برگزار شد،‌ به فضای اعتراضی دانشگاه اشاره کرد و با اشاره به اینکه سن دانشجویی از نظر روانشناختی سن خاصی است و ویژگی هایی دارد، بیان کرد: دانشجو در سنی است که دغدغه آینده را دارد. بر اساس تحقیقات روان شناسی شناخت هویت و بروز بزرگسالی تا سن ۲۴ سالگی و گاهی تا ۲۹ سالگی به تاخیر افتاده است. از طرف دیگر فضایی که این نسل در آن پرورش پیدا کرده اند، فضایی فرزندمحور بوده است به طوری که خیلی زود صاحب رای شده اند. همچنین آنها با فضای مجازی انس گرفته اند و جمع این شرایط باعث ایجاد فاصله بین نسلی شده است. این نسل فرمان پذیری و اطاعت پذیری کمتری دارد و به هر چیزی که اقتدار آنها را به هم بزند واکنش منفی نشان می دهند. آنها به دنبال ساخت جهانی متناسب با شرایط خود هستند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: دانشگاه فضایی متفاوت از بیرون دارد. دانشجو می تواند در محیط دانشگاه اعتراض خود را بیان کند و در عین حال در قبال رفتار و گفتار خود مسئولیت پذیر باشد. ما باید تلاش کنیم فضای دانشگاه را برای دانشجویان که فرزندان ما و آینده سازان کشور هستند، آماده کنیم و مانع از ایجاد دوقطبی شدن فضا شویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبائی با کمک استادان از برنامه ها و کارهای آموزشی خود عقب نیفتاده و اختلالی در سیستم آموزشی ایجاد نشده است، افزود: تا کنون ۹۵ درصد از کلاس های درس این دانشگاه تشکیل شده است و اعتراض ها اخلالی در روند برگزاری کلاس ها ایجاد نکرده است.

دکتر معتمدی گفت: ما نباید نسبت به هم حس تنفر پیدا کنیم، بلکه باید بدانیم می توانیم با کسی اختلاف نظر و عقیده داشته باشیم ولی در عین حال با دیده احترام به هم نگاه کنیم. با روند کاهش اعتراض ها، در نهایت دانشجویان معترض در کلاس ها حاضر می شوند بنابراین لازم است اعضای هیئت علمی فضای کلاس ها را به سمت گفت و گو و احترام هدایت کنند تا همه بتوانیم نگاه واقع بینانه ای نسبت به مسائل و حل آنها داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، در این نشست اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات ضمن تبیین شرایط، به بیان دیدگاه ها و پیشنهاد های خود پرداختند. از بین بردن تبعیض‌ها، توجه کردن به خواسته های معقول دانشجویان، توجه به درخواست ها و روحیه های نسل جدید، ایفای نقش مدافعانه دانشگاه از دانشجو، به دست گرفتن ابتکار عمل توسط دانشگاه، آموزش سواد رسانه به همه دانشجویان، توجه به اقوام و اقلیت های مختلف در دانشگاه، حذف گفتار و رفتار خشونت آمیز، فعال تر شدن انجمن های علمی دانشجویی، تشکل ها و کانون های فرهنگی، ایجاد نشاط در دانشگاه، ایجاد مرز افکارسنجی،‌ از بین بردن تک صدایی، ایفای نقش میانجی توسط دانشگاه و کم کردن تعارض ها بخشی از پیشنهادهایی بود که اعضای هیئت علمی برای مدیریت شرایط پیش آمده مطرح کردند./ خبرآنلاین

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار