خبر بد یک نماینده از فضای آموزشی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در ادامه با بیان اینکه این مطالبه ما و خانواده‌هاست که فضای آموزشی به موقع برای حضور دانشجویان و دانش آموزان فراهم شود، اظهار کرد: نمونه این موارد در فضای آموزشی مدارس نیز بعضا دیده می شود. فضای آموزشی برای حضور دانش آموزان در اقصا نقاط کشور از سیستان و بلوچستان گرفته تا استان های مرکزی و غربی کشور باید از قبل آماده شود.

خبر بد یک نماینده از فضای آموزشی
کد خبر: 31355

به گزارش زنهار، رضا حاجی پور، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر ضرورت آمادگی فضای آموزشی کشور برای آغاز سال تحصیلی جدید، بیان کرد: مسئولان آموزشی باید هرساله شرایط لازم برای حضور دانش آموزان و دانشجویان در آغاز سال تحصیلی در فضاهای آموزشی کشور را مهیا کنند. اکنون برخی از دانشگاه ها در همین تهران به دانشجویان اعلام کرده اند که در ۱۵ روز اول، آموزش به صورت مجازی دنبال خواهد شد تا خوابگاه های دانشجویان آماده شود و دانشگاه رسما اعلام کرده است که در ۱۵ روز اول خوابگاه دانشجویی آماده نیست.

ایجاد انگیزه برای حضور در محیط آموزشی مهم است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در ادامه با بیان اینکه این مطالبه ما و خانواده‌هاست که فضای آموزشی به موقع برای حضور دانشجویان و دانش آموزان فراهم شود، اظهار کرد: نمونه این موارد در فضای آموزشی مدارس نیز بعضا دیده می شود. فضای آموزشی برای حضور دانش آموزان در اقصا نقاط کشور از سیستان و بلوچستان گرفته تا استان های مرکزی و غربی کشور باید از قبل آماده شود. انتظار می رود وزارت آموزش و پروش در راستای فراهم کردن فضای آموزشی مناسب با یک جاذبه خاص گام بردارد. دانش آموزان به خصوص سال اولی ها باید با جاذبه و انگیزه وارد فضای آموزشی کشور شوند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دانش آموزان قطعا دوست دارند سال تحصیلی را با حضور معلم در کلاس آغاز کنند. باید امکانات اولیه لازم برای آموزش در کلاس های درس و مراکز آموزشی مهیا شود. بنده از آنجا که معلم بودم  می گویم که این انتظارات دو طرفه است. خانواده ها نیز باید دانش آموزان را برای حضور در محیط آموزشی آماده کنند. محیط آموزشی یک فضای جمعی است. هم خانواده ها در این زمینه مسئولیت دارند و هم مسئولان آموزشی نیز باید به فکر باشند.

ابزار آموزش باید از روز اول در اختیار معلم و دانش آموز قرار گیرد

وی در ادامه تاکید کرد: نباید فضای آموزشی به گونه ای باشد که دانش آموزان از محیط آموزشی فرار کنند. اثرگذارترین رفتارها همان رفتارهای اولیه است. برخورد ابتدایی معلمان و مسئولان آموزشی با دانش آموزان بسیار مهم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:‌ از سوی دیگر امکانات و لوازم آموزشی باید قبل از ورود دانش آموز در کلاس درس مهیا شود، دانش آموز باید کتاب خود را از ابتدا داشته باشد. اگر این امکانات فراهم نباشد از ابتدا با یک خلاء آموزشی مواجه خواهیم شد.

حاجی پور افزود: معلم باید از بدو ورود کلاس را در دست بگیرد و نظم و انضباط را برای آموزش شکل دهد. اگر کتاب آموزشی مهیا نباشد ایجاد این نظم سخت خواهد بود. اینکه کتاب ۲۰ یا ۳۰ روز بعد از آغاز سال تحصیلی توزیع شود، شاکله آموزشی از دست معلم خارج می شود.

وی در پایان با بیان اینکه همچنان کرونا روزانه جان عزیزان ما را می گیرد، تاکید کرد:‌ رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. پروتکل های بهداشتی باید در مدارس و دانشگاه ها دنبال شود. ان‌شاءالله شروع سال تحصیلی خوبی داشته باشیم./ ایسنا

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار