ولایتی بیانیه صادر کرد

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد کشتار صبرا و شتیلا بیانیه‌ای منتشر کرد.

ولایتی بیانیه صادر کرد
کد خبر: 31280

به گزارش زنهار، علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد کشتار صبرا و شتیلا بیانیه‌ای منتشر کرد.

متن بیانیه دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به شرح زیر است؛ 

شبه‌نظامیان فالانژ لبنانی متحد وابسته به رژیم صهیونیستی از ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ میلادی و به بهانه واهی ترور بشیر جمیل و رهبر حزب فالانژها و نامزد رئیس جمهوری تحمیلی و دست‌نشانده رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهندگان فلسطینی در بیروت غربی حمله کردند و در اقدامی وحشیانه دست به کشتن و قتل تمام آوارگان بی پناه و مظلوم از زن و مرد، کودک، افراد سالخورده و بی گناه زدند که در تاریخ کمتر می‌توان چنین جنایت بی رحمانه ای را سراغ گرفت.

این جنایت در واقع چهره واقعی رژیم صهیونیستی و حامیان و مدعیان دروغین حقوق بشر را برملا ساخت. این قتل‌عام وحشیانه به دستور آریل شارون وزیر دفاع وقت که به قصاب صبرا و شتیلا معروف است صورت گرفت و انسان هایی بی پناه و بیگناه در اردوگاه فلسطینی مستقر در غرب بیروت را مورد حمله ددمنشانه قرار داد و جمعیتی حدود ۳۰۰۰ نفر از زنان، کودکان شیرخوار و سالخوردگان فلسطینی را به شهادت رساندند.

این اقدام لکه ننگینی بر دامن رژیم غاصب صهیونیستی از زمان حیات تشکیل این رژیم محسوب می‌شود و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های فقدان مشروعیت و مقبولیت بین المللی، ظالمان و ستمگران این رژیم به حساب می آید.

اما این روزها که مقاومت فلسطین مسیر اصلی مبارزه با اتخاذ گزینه مقاومت به عنوان تنهاترین و بهترین راه حل را انتخاب کرده است تا اضمحلال و فروپاشی تدریجی این رژیم سفاک را رقم بزند، متاسفانه برخی دولت های حاکم بر کشورهای منطقه به جای حمایت از آرمان فلسطین به عنوان مهمترین و اولین مسئله جهان اسلام با شکستن تابوی روابط سیاسی و دیپلماتیک با رژیم جعلی هستند تا بار دیگر از پشت بر اهداف عالی فلسطین به عنوان قلب جهان اسلام خنجر بزند اما سنت الهی و تجربه تاریخی ثابت کرده است حکومت‌های دست‌نشانده، مستبد، خائن و وابسته به جبهه استکبار نه تنها توفیقی حاصل نکردند بلکه با قهر الهی و خشم مردم کشورشان مواجه شدند و خسران دنیوی و عذاب اخروی را برای خود خریدند.

چهره های جدید حاکم بر منطقه که در صدد عادی‌سازی روابط و به رسمیت شناختن رژیم پوشالی با چنین پرونده های ننگینی هستند مطمئن باشند سیر تاریخی و شیب تدریجی فروپاشی این رژیم که شاخص ها و نشانه های آن روز به روز نمایان تر می شوند به جز بی‌آبرویی دنیوی و ننگ ابدی ثمری دیگر را برای آنان به ارمغان نخواهد آورد و سرنوشتی دردناک تر گرفتار خواهند شد.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکومیت دوباره قتل عام و نسل‌کشی فاجعه بار صبرا و شتیلا و نصیحت خیرخواهانه و برادرانه حکام مرتجع برای فاصله گرفتن از این رژیم و حمایت از آرمان فلسطین، از همه شخصیت ها، علما، نخبگان، رهبران، گروه ها، احزاب، موسسات مردم نهاد و تمامی مسلمانان و آزادی خواهان و دولت‌ها و ملت‌های جهان می خواهد فعال تر از گذشته با حمایت و پشتیبانی همه جانبه تا تحقق کامل پیروزی ملت مظلوم فلسطین از هیچ کوششی دریغ نورزند./ ایسنا

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار