نیشخند پوتین به ضدحملات اخیر اوکراین: ممکن است جنگ جدی‌تر شود!

ولادیمیر پوتین در واکنش به ضدحملات اخیر اوکراین به لبخندی بسنده کرد، اما هشدار داد که اگر سربازان روسیه تحت فشار مضاعفی قرار بگیرند، مسکو واکنش سفت‌وسخت‌تری خواهد داشت.

نیشخند پوتین به ضدحملات اخیر اوکراین: ممکن است جنگ جدی‌تر شود!
کد خبر: 31170

به گزارش زنهار، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پس از نشست سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان، حمله روسیه به اوکراین را اقدامی ضروری برای پیشگیری از چیزی دانست که آن را برنامه غرب برای تجزیه روسیه خواند.

او گفت، مسکو در مناقشه اوکراین عجله‌ای ندارد و اهدافش تغییر نکرده است و با نیشخند ادامه داد: مقامات کی‌یف اعلام کردند که یک عملیات ضدحمله آغاز کرده‌اند و در حال انجام آن هستند. ببینیم چطور می‌شود و به کجا می‌رسد!

این نخستین اظهارات عمومی پوتین درباره ضدحملات اخیر اوکراین در منطقه شمالی‌شرقی خارکیف بود که انتقاد عمومی کم‌سابقه از سوی تحلیلگران نظامی روسیه را در پی داشته است.

روسیه در واکنش به این ضدحملات، زیرساخت‌های اوکراین از جمله یک مخزن سد و شبکه برق را هدف قرار داده و پوتین هشدار داده است که این حملات می‌تواند شدیدتر بشود.

او گفت: اخیرا نیروهای روسیه چند ضربه حساس وارد کرده‌اند. آن‌ها را نوعی هشدار در نظر بگیرید. اگر اوضاع به همین منوال باشد، واکنش روسیه شدیدتر خواهد بود.

پوتین همچنین گفت که روسیه به تدریج در حال تصرف مناطق جدیدی از اوکراین است.

علاوه بر این، رئیس‌جمهوری روسیه درباره احتمال تغییر اهداف نظامی روسیه گفت: این برنامه تغییر نمی‌کند. شاید فرماندهی کل یک مسئله را در اولویت قرار دهد و مسئله‌ای دیگر را نه؛ اما هدف اصلی تغییر نمی‌کند و در دست اجراست. هدف اصلی آزادسازی کامل منطقه دونباس است.

منطقه دونباس از دو منطقه دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین تشکیل شده که عمدتا به زبان روسی حرف می‌زنند. کنترل تمامی نواحی لوهانسک و بخشی از دونتسک اکنون در دستان روسیه است.

به صورت کلی، روسیه اکنون حدود یک پنجم اوکراین را تصرف کرده، از جمله بخش اعظم مناطق جنوبی زاپوریژیا و خرسون و همچنین شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ آن را به خاک خود الحاق کرده و بخشی از روسیه می‌داند.

 

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار