هشدار کاخ سفید نسبت به "پتانسیل نظامی" ارتش روسیه

سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید با استقبال از پیشرفت‌های گزارش‌شده ارتش اوکراین در منطقه خارکیف از خبرنگاران خواست تا نسبت به پتانسیل نظامی روسیه هوشیار باشند.

هشدار کاخ سفید نسبت به "پتانسیل نظامی" ارتش روسیه
کد خبر: 31101

به گزارش زنهار؛ به نقل از خبرگزاری راشا تودی، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید عصر سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: واضح است که آنها هنوز ارتشی دارند که می‌تواند خسارات و تلفات زیادی وارد کند. علی‌رغم تمام مشکلاتی که روس‌ها ممکن است در اوکراین با آن مواجه شده باشند، ارتش آنها "هنوز بسیار بزرگ و بسیار قدرتمند" است و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه "هنوز ظرفیت نظامی بسیار زیادی در اختیار دارد، نه فقط برای استفاده در اوکراین، بلکه به طور بالقوه در نقاط دیگر."

نیروهای اوکراینی به تازگی به سمت مناطقی در شمال و شرق خارکیف حرکت کردند و رئیس‌جمهوری اوکراین ادعا کرد که نیروهایش ۲۰۰۰ کیلومتر مربع را تحت کنترل گرفته‌اند. مسکو هم مدعی شد که نیروهای روسی که قبلاً شهر مهم و استراتژیک "ایزیوم" را در اختیار داشتند، "دوباره مستقر" شده‌اند.

پیش از این جان کربی در برنامه صبح بخیر آمریکای شبکه ای‌بی‌سی ابراز اطمینان کرد که کی‌یف می‌تواند همین سرعت عملیات‌هایش را حفظ کند. او خاطر نشان کرد که "آنها این ضد حمله‌ها را با دقت برنامه‌ریزی کرده‌اند."

در همین حال اولگ استفانیشینا، معاون نخست‌وزیر اوکراین روز سه‌شنبه به فرانس ۲۴ گفت که عملیات خارکیف یک "نقطه‌ عطف" است، آن هم "نه فقط در نبردی که از فوریه آغاز شده، بلکه در جنگی که از بهار ۲۰۱۴ به راه افتاده است."  

به گزارش نیویورک تایمز، مقامات نظامی انگلیس و آمریکا با ستاد کل اوکراین برای طراحی ضدحمله همکاری داشتند. این روزنامه آمریکایی سه‌شنبه گزارش داد، ژنرال گاریک هارمون، وابسته جدید دفاعی ایالات متحده در کی‌یف، در آستانه این ضدحمله، "جلسات روزانه با افسران ارشد اوکراین را آغاز کرد."

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار