سفر رئیسی به نیویورک تایید شد؟

برخی از مقامات دولت سیزدهم، پس از حواشی اخیر درباره سفر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، این سفر را تایید کردند.

سفر رئیسی به نیویورک تایید شد؟
کد خبر: 31037

به گزارش زنهار؛ رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور از سفر آیت‌الله رئیسی به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

به نقل از تسنیم، غلامحسین اسماعیلی رییس‌دفتر رییس‌جمهور در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران گفت: سفر آقای رییس‌جمهور به ازبکستان یک سفر چند وجهی است که ابتدا دیدار دوجانبه با مقامات ازبکستان و بر اساس قواعد سفر‌های دیپلماتیک، ملاقات‌های دو رییس‌جمهور و وزرای هیات همراه انجام خواهد گرفت.

 

 

وی افزود: جلسات کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می‌شود و حدود ۱۸ سند و تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و ازبکستان امضا خواهد شد.

رییس‌دفتر رییس‌جمهور بیان کرد: بُعد دیگر سفر ملاقات‌ها دوجانبه با سران کشور‌های حاضر در این اجلاس است؛ دیدار‌هایی اعم از دیدار با روسای جمهور روسیه، چین، هند و سایر کشور‌هایی که در اجلاس شانگ‌های حضور خواهند داشت.

اسماعیلی بیان کرد: دیگر بُعد سفر اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگ‌های است که به‌عنوان سازمان مهم منطقه‌ای و بین المللی مطرح است و دایره شمول آن کشور‌های بزرگ و متعددی هستند و همکاری‌های منطقه‌ای می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد ما داشته باشد.

وی گفت: علاوه بر این به لحاظ اینکه کلیات فرایند عضویت ایران در شانگ‌های سال قبل به تصویب رسیده بود، امسال هم سند عضویت ایران که به تصویب دولت رسیده، مصوبه هیات دولت و سند‌های ۴۹ گانه مربوط به عضویت ما به تصویب دولت رسید. سند اصلی توسط وزیر خارجه و وزاری خارجه عضو این سازمان به امضا می‌رسد و این موفقیت خوبی برای ایران در این سفر خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفر رییسی به نیویورک و سازمان ملل گفت: آقای رییس‌جمهور قصد سفر به نیویورک را دارند و در زمان مشخص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون سیاسی رئیس‌جمهور سفر آیت الله رئیسی به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، را تایید کرد.

به گفته جمشیدی محور فعالیت‌های رئیس جمهور در نشست سران کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگ‌های در سمرقند و مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، ایجاد چندجانبه گرایی از مسیر تعاملات اقتصادی با کشور‌های مختلف جهان خواهد بود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار