راه‌حل مسکو درخصوص عدم صدور روادید آمریکا برای دیپلمات‌های روسی

رئیس دفتر مرجع حقوقی نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) گفت که تنها راه‌حل درخصوص عدم صدور روادید آمریکا برای دیپلمات‌های روسی، ایجاد یک رویه داوری توسط دبیرکل این سازمان است.

راه‌حل مسکو درخصوص عدم صدور روادید آمریکا برای دیپلمات‌های روسی
کد خبر: 30964

به گزارش زنهار؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لئونیدچنکو، رئیس دفتر مرجع حقوقی نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد طی نشستی در این سازمان گفت بدیهی است که براساس بند ۲۱ قوانین سازمان ملل متحد، تنها راه‌حل واقعی در برابر "شکست آگاهانه و سیستماتیک ایالات متحده" در انجام تعهدات حقوقی بین‌المللی خود، راه‌اندازی یک رویه داوری توسط آنتونیو گوترش، ‌دبیرکل سازمان ملل است.

وی افزود: هیئت روسی هنوز ویزای آمریکایی را جهت شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دریافت نکرده است.

در تاریخ ۶ سپتامبر، استفان دو جاریک، سخنگوی گوترش اعلام کرد که دبیرکل سازمان ملل موضوع صدور ویزا برای هیئت روسیه به منظور شرکت در رویدادهای سازمان ملل را با تعدادی از مقامات ارشد آمریکا در میان گذاشته است.

این نخستین رسوایی درباره اکراه آمریکا برای صدور ویزا برای مقامات و دیپلمات‌های روس در سال جاری میلادی نیست. در ژوئیه سال جاری میلادی واشنگتن از صدور ویزا برای آندری کروتسکیخ، مدیر بخش امنیت اطلاعات بین المللی وزارت خارجه روسیه امتناع کرد. مسکو بارها از سازمان ملل خواسته تا این موضوع را حل کند و از آمریکا بخواهد مانع شرکت دیپلمات‌های روس در رویدادهای بین‌المللی نشود.

هفتاد و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل با حضور نمایندگان کشورهای عضو امروز (سه‌شنبه) آغاز به کار کرد.

 

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار