درخواست آمریکا برای تمدید آتش بس یمن

فرستاده آمریکا به یمن خواهان تمدید آتش‌بس در این کشور شد.

درخواست آمریکا برای تمدید آتش بس یمن
کد خبر: 30803

به گزارش زنهار، تیم لیندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن در مصاحبه با الجزیره گفت: حملات انصارالله یمن به تعز نباید تکرار شود و انصارالله باید در تلاش‌ها برای تحقق صلح مشارکت داشته باشد. ما خواهان بازگشایی جاده‌ها به ویژه جاده تعز هستیم چراکه این یک پرونده انسانی است.

وی درباره آتش‌بس گفت: ما به تمدید آتش بس برای توقف درگیری‌ها و افزایش پروازها پایبند هستیم. سازمان ملل به تمدید آتش‌بس و تقویت آن پایبند است. ما از انصارالله یمن نیز می‌خواهیم به آن پایبند باشد.

لیندرکینگ گفت: ما خواهان تمدید آتش‌بس بعد از دوم اکتبر هستیم. وحدت شورای ریاستی یمن یک عامل حیاتی برای تحقق صلح در یمن است. این شورا از حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار است.

سازمان ملل دوم اوت به نقل از هانس گروندبرگ، فرستاده آن به یمن اعلام کرد که طرف‌های درگیر با تمدید آتش‌بس به مدت دو ماه دیگر و طبق شروط قبلی موافقت کردند.

از جمله بندهای مهم آتش‌بس موافقت با انجام هفته‌ای دو پرواز از فرودگاه صنعا و به مقصد آن و برگزاری نشستی میان طرف‌ها جهت توافق درباره بازگشایی مسیرها در تعز و دیگر استان‌ها جهت تسهیل عبورومرور افراد در داخل یمن بودند.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار