حمله سایبری به وزارت ارتباطات؛ وزیر توضیح داد

وزیر ارتباطات گفت: اصول پدافند غیرعامل نیز رعایت نشده بود؛ ما مسئول پدافند غیرعامل وزارتخانه را مامور کردیم که تمامی مراکز مخابراتی را بررسی کند. شرکت مخابرات نیز حتماً باید ضرر و زیان مشترکین را جبران کند؛ سازمان تنظیم مقررات پیگیر این جبران خسارت هستند.

کد خبر: 27077

به گزارش زنهار، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در هفته اخیر دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد رخ داد؛ روز شنبه بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات یکسری از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود و حدود ۴ ساعت ارتباطات چند استان اعم از مشهد، خراسان جنوبی و کرمان دچار اختلال شده بود که با مقصرین احتمالی برخورد خواهد شد.

وی افزود: روز دوشنبه هم یکی از حوضچه‌های شرکت مخابرات ایران در خیابان کارگر دچار آتش‌‌سوزی شده بود که آن نیز منجر به قطع ارتباطات شد. ما جلسه‌ای را در این خصوص برای بررسی این دو حادثه داشتیم که علت آن عدم رعایت اصول حرفه‌ای توسط اپراتورها بود. اصول پدافند غیرعامل نیز رعایت نشده بود؛ ما مسئول پدافند غیرعامل وزارتخانه را مامور کردیم که تمامی مراکز مخابراتی را بررسی کند. شرکت مخابرات نیز حتماً باید ضرر و زیان مشترکین را جبران کند؛ سازمان تنظیم مقررات پیگیر این جبران خسارت هستند.

زارع پور در مورد دستور دو هفته پیش هیئت دولت برای واگذاری بسته‌های رایگان اینترنت به سه دهک پایین درآمدی، گفت: این مسأله اجرایی شده ما سامانه ثبت نام را ۳ هفته پیش باز کرده‌ایم و نزدیک به یک میلیون خانوار ثبت نام کردند و از ابتدای مردادماه این بسته برای آنها فعال شده است ما به اپراتورها اعلام کرده‌ایم آنهایی که ثبت نام کرده‌اند باید این بسته‌ها به آنها اختصاص پیدا کند یک بسته ۴۰ گیگ که تا پایان سال بوده و برای سال آینده هم یک بسته ۵۰ گیگ اختصاص داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ایجاد شعب تخصصی رسیدگی به اختلافات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: رسیدگی به تخلفاتی که در حوزه فناوری اطلاعات رخ می‌دهد باید به شکل تخصصی رسیدگی شود این مسئله از گذشته هم مطرح بوده و ما هم در جلسه‌ای که خدمت رئیس قوه قضاییه بودیم این مسئله را مطرح کرده‌ایم. امیدواریم با همراهی و مساعدت قوه قضاییه شاهد تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به فعالان این حوزه باشیم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار