جلسه اضطراری در کشور همه چهره‌ها را کنار هم نشاند+عکس

آیت‌الله آملی لاریجانی در ابتدای جلسه امروز مجمع با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، ماه محرم را ماه حزن اهل بیت علیهم السلام و شیعیان و بلکه اهل اسلام و همه اهل سماوات دانست و تصریح کرد: همه شیعیان و آزادگان جهان در این ماه، حزین و غمگینند و بر مصائب اهل بیت می‌گریند.

کد خبر: 26649

به گزارش زنهار از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله آملی لاریجانی در ابتدای جلسه امروز مجمع با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، ماه محرم را ماه حزن اهل بیت علیهم السلام و شیعیان و بلکه اهل اسلام و همه اهل سماوات دانست و تصریح کرد: همه شیعیان و آزادگان جهان در این ماه، حزین و غمگینند و بر مصائب اهل بیت می‌گریند.

 

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه تلخ سیلاب‌های مرگبار اخیر در کشور، وقوع این حوادث در آستانه ماه محرم را موجب مضاعف‌شدن حزن و اندوه هموطنان دانست و خاطرنشان کرد: به همه بازماندگان درگذشتگان حوادث اخیر تسلیت می‌گوییم و برای روح این عزیزان از دست‌رفته طلب مغفرت و علو درجات از درگاه حضرت حق‌تعالی داریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بلایا و سوانح طبیعی در همه نقاط جهان وجود دارد، در عین حال تاکید کرد: مسئولان امر باید در حد وسع و توان خود، پیش‌بینی‌های لازم را در مورد این بلایا داشته باشند تا شاهد کاهش آسیب‌ها باشیم و تلفات نداشته باشیم و از داغدارشدن مردم عزیزمان جلوگیری کنیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی همچنین بر لزوم بکارگیری تلاش حداکثری مسئولان برای رفع مشکلات سیل‌زدگان تاکید نمود.

 

 

 

 

در ادامه جلسه که با حضور روسای قوه مقننه و قضائیه، دبیر و اکثریت اعضای مجمع برگزار شد، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بررسی سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه و پس از بحث درباره برخی از الزامات رشد اقتصادی ۸درصدی در این برنامه، بر « افزایش خالص موجودی سرمایه با رفع موانع و تسهیل سرمایه گذاری (داخلی و خارجی) و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور مگر برای اهداف اقتصادی» تاکید کردند.

در این جلسه که وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس حضور داشتند، اعضای مجمع همچنین با تاکید بر موضوع بهره وری مصوب کردند: « بهره‌وری کل عوامل تولید (منابع انسانی، سرمایه، فناوری و مدیریت) به میزان حداقل ۲/۸واحد از ۸درصد رشد اقتصادی در طول برنامه افزایش یابد.»

خاطر نشان می‌شود، بررسی‌های سیاست‌های کلی هفتم در جلسات فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

در ابتدای این جلسه، با گرامیداشت یاد و خاطر مرحوم دکتر عادل آذر، به احترام تلاش های ایشان در دبیرخانه مجمع و اظهار تاسف از فقدان این پژوهشگر متعهد، فاتحه‌ای توسط اعضای مجمع قرائت شد.

 

لاریجانی، شمخانی و محسن رضایی در جلسه اضطراری / دستور جلسه چه بود ؟ +  عکس ها

 

لاریجانی، شمخانی و محسن رضایی در جلسه اضطراری / دستور جلسه چه بود ؟ +  عکس ها

 

لاریجانی، شمخانی و محسن رضایی در جلسه اضطراری / دستور جلسه چه بود ؟ +  عکس ها

 

 

 

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار