وقوع اتفاق باور نکردنی در مدرسه شهید بهشتی

رییس فراکسیون راهبردی مجلس با اشاره به اینکه همکاری‌های مختلف بین نمایندگان مجلس و مدرسه حکمرانی برای تربیت نیروهای آینده نظام بر اساس این سند همکاری مدنظر قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه انجام دوره های آموزشی مختلف اعم از دوره‌های تقنینی و حقوقی، استفاده بهینه از توانمندی‌ها و ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استفاده از تجربیات نمایندگان پیشکسوت و... برای نمایندگان جدید الورود در دوره‌های آتی مدنظر قرار می‌گیرد.

کد خبر: 26198

به گزارش زنهار، روز گذشته نشست امضای سند همکاری بین فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی و مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی وابسته به دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقاتی با حضور محمد وحیدی، ‌روح‌الله متفکر آزاد، ‌روح‌الامینی، ‌رجب رحمانی، فدا حسین مالکی، سمیه رفیعی از نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی و یحیی‌زاده رییس کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی رییس فراکسیون راهبردی مجلس با اشاره به اینکه همکاری‌های مختلف بین نمایندگان مجلس و مدرسه حکمرانی برای تربیت نیروهای آینده نظام بر اساس این سند همکاری مدنظر قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه انجام دوره های آموزشی مختلف اعم از دوره‌های تقنینی و حقوقی، استفاده بهینه از توانمندی‌ها و ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استفاده از تجربیات نمایندگان پیشکسوت و... برای نمایندگان جدید الورود در دوره‌های آتی مدنظر قرار می‌گیرد.

وی توضیح داد:  مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی با هدف کمک به دستگاه‌های حاکمیتی برای بهبود کارآمدی آن‌ها تشکیل شده است و فعالیت‌های متنوعی در آن طراحی و اجرا می‌شود؛ فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در راستای امضای این سند همکاری پیشقدم شده است و به طور حتم این اقدام، آثار مبارکی در حوزه تقویت مدیریتی کلان کشور و ارتقای جایگاه مدیران خواهد داشت.

میرتاج‌الدینی با اشاره به توسعه نسل چهارم صنعتی در جوامع امروز و نیاز به مسائل حکمرانی و مدیریت در عصر توسعه تکنولوژی و هوش مصنوعی،‌ اظهار کرد: فراکسیون راهبردی در قالب کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت فعالان، نگاه ویژه ای به این حوزه دارد و با توجه به کمبود دانش مدیران در عرصه فناوری اطلاعات و نیاز کشور به توسعه دانش در بخش مدیران ارشد کشور، فعالیت‌ در این زمینه مدنظر قرار گرفته است، همچنین با مشارکت این کمیته و مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی بحث حکمرانی فضای مجازی و توسعه فناوری اطلاعات در حوزه برنامه های راهبردی مجلس مورد بررسی و مطالعه قرار خواهد گرفت.

حسن بختیاری، رییس مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی نیز با اشاره به اینکه مدرسه حکمرانی، دارای دوره آموزشی حکمرانی در مقطع PHD با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، گفت: آموزش‌های میان مدت با هدف افزایش دانش حکمرانی کارگزاران کشور در دستگاه‌های اجرایی، تقنینی و قضایی در آن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش و دانش مهارت‌های حکمرانی در حوزه عمومی و تخصصی مدنظر قرار می‌گیرد، گفت: حکمرانی اقتصادی، حکمرانی آب، حکمرانی انرژی و...بخشی از آموزش‌های حکمرانی تخصصی است و افزایش کارآمدی افراد را در پی خواهد داشت، علاوه بر این دوره‌های کوتاه مدت حکمرانی متناسب با نیازهای دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود و هدف نهایی تمامی این دوره‌ها حکمرانی اسلامی در سطح کشور است.

رییس مدرسه حکمرانی شهیدبهشتی ادامه داد: گفتمان‌سازی در حوزه حکمرانی اسلامی در سطح دولتمردان و عموم مردم است تا زمینه آشنایی آن‌ها با حکمرانی ملی مدنظر قرار گیرد.

بختیاری با اشاره به اینکه از محورهای عمده اقدامات مدرسه در حوزه تقنینی است تا خدمات برای نمایندگان مجلس مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرایندهای قانون‌گذاری و نظارت درگیر هستند و افزایش و دانش و مهارت برای آن‌ها بسیار موثر خواهد بود و در تفاهم‌نامه مربوطه قرار بر این است متناسب با نیاز نمایندگان مجلس شورای اسلامی برنامه آموزشی مورد نیاز ارائه شود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار