کد خبر: 22726

به این دلیل به نمایندگان توهین می‌شود

نامه نیوز نوشت:نماینده ادوار مجلس گفت: متأسفانه نمایندگان در موضوع بودجه ۱۴۰۱ در همراهی با دولت افراط کردند و مردم را نادیده گرفتند.

به گزارش زنهار، برخی نمایندگان مجلس روزهای اخیر در مواضعی جداگانه نسبت به اعتراضات و توهین هایی که مردم در حوزه انتخابیه انتخابیه به آنها انجام می دهند، اظهار گلایه و دلخوری کردند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره علت اعتراض مردم به نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه گفت: مجلس زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ حسن نیت نشان داد و این لایحه را با تمام اشکالاتش قبول کرد. وقتی قرار است کاری در کشور انجام شود همه قوا باید با کمک هم این کار را انجام دهند اما دولت، مجلس را جاگذاشت.

وی افزود: هم اکنون دولتمردان در هر جا مورد سئوال قرار می گیرند که چرا وضعیت اقتصادی این طور شد؟ می گویند «ما داریم قانون مجلس را اجرا می کنیم.» در واقع این حقیقت را بیان نمی کنند که «دولت لایحه داد و مجلس تصویب کرد.» البته علت همه اتفاقات کنونی در حوزه اقتصادی کشور به خاطر مسائل چند ماه اخیر نیست بلکه ریشه در اتفاقات نیمه دوم سال ۱۴۰۰ دارد چون مجلس در آن دوره حسن نیت نشان داد و با دولت همراهی کرد اما الان دولت پشت مجلس را خالی کرده و هر جا مورد سئوال قرار می گیرد، پاسخ می دهد که «قانون مجلس را اجرا می کند».

این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: بودجه ۱۴۰۲ برای دولت خیلی سخت خواهد شد. از یک طرف انتخابات مجلس آینده در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود بنابراین نمایندگان می خواهند یک کار خوبی را انجام دهند، دوم آنکه فکر می کنند در موضوع بودجه ۱۴۰۱ سادگی کردند و سرشان کلاه رفت چون دولت به ویژه سازمان برنامه با زیرکی هزینه اجتماعی یکسری مسائل مثل گرانی ها، مالیات و حذف یارانه حامل های انرژی را به نمایندگان تحمیل کرد و این وضعیت باعث شد که نمایندگان در مقابل مردم بی پاسخ بمانند.

وی افزود: مردم دست شان به دولتمردان نمی رسد اما نمایندگان وقتی به حوزه های انتخابیه می روند باید در مکان های عمومی مثل مسجد، آموزش و پرورش، مراسم عزا و عروسی و غیره حضور پیدا کند بنابراین مردم یقه آنها را می چسبند. متأسفانه نمایندگان در موضوع بودجه ۱۴۰۱ در همراهی با دولت افراط کردند و مردم را نادیده گرفتند.

جعفرزاده درباره علت توهین مردم در حوزه های انتخابیه به نمایندگان گفت: این وضعیت نتیجه عملکرد خودشان است. امروز نماینده ای که می گوید «یارانه هر نفر باید ۶۰۰ هزار تومان بشود» این را باید زمان تصویب لایحه بودجه در متن قانون درج می کرد، الان زدن این حرف ها هیچ فایده ای ندارد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار