کد خبر: 22484

امام جمعه تهران: پول این صاحبخانه‌ها خرج دوا و درمان می‌شود

فارس نوشت: حجت‌الاسلام حاج علی اکبری گفت: یکی از آن مصادیق شجره خبیثه که در متن دستگاه اجرایی و محیط شهرداری جا خشک کرده است کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری است که از سال ۴۵ وارد قانون شده که در پی آن شهرک های کاخ نشینی ایجاد می شود که خار چشمان انقلاب است.

به گزارش زنهار، حجت‌الاسلام محمدجوادحاج علی اکبری در خطبه های امروز (۲۷ خرداد) نماز جمعه تهران اظهار داشت: یکی از مصادیق ویژه تقوا در آیه کریمه ۶ سوره مبارک حجرات آمده است. دعوت خدای متعال از مومنان که با سطحی نگری در برابر اخبار مقابله کنند و تامل داشته باشند.

یکی از مهم ترین ویژگی های امت اسلامی و جامعه انقلابی شایعه ناپذیری است. همیشه این حالت تبین پیش برنده و حفظ کننده است، اما برای زمانه ما که عصر اطلاعات و فناوری های نو است و انبوه اطلاعات بر سر مردم می بارد مخصوصاً در فضای مجازی که بخشی از زمانه ماست و هر روز ارتباط مردم با این فضا بیشتر و بیشتر می شود و زیست بشر معاصر تحت تاثیر این فضا قرار گرفته است.

وی افزود: انسان مومن باید به تقوای رسانه ای مجهز شود و از منافع این محیط اطلاعاتی نو و خبررسانی های نو استفاده کند.

حاج علی اکبری ادامه داد: زودباروری و ظاهربینی و شتاب زدگی و تعجیل در قضاوت، خودآگاه پنداری و خود عالم‌پنداری این ها زمنیه های خاطرناکی است که جامعه را در برابر مخاطرات امنیتی قرار می دهد و هم فرد مومن را گرفتار آسیب های زیادی می کند.

وی افزود: گاهی در برابر فراوانی های خبر، و فیلم و عکس و همچنین دلباختگی لحظه ای در برابر پیام ها باعث می شود افراد ساده انگار و ساده بین، پل اطلاعاتی برای نقل و اشاعه آن چه که دشمنان می خواهند، می شود.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه، فرماندهی انتظامی تهران را مقتدر و مهربان توصیف کرد و با تشکر بابت دستگیری سارقان بانک ملی گفت: امیدواریم با اقدامات پیشگیرانه، شاهد اتفاق اینچنینی نباشیم.

حاج علی اکبری با اشاره به حادثه قطار طبس گفت: برای بازماندگان حادثه قطار طبس آرزوی صبر می کنیم؛ باید زمینه بررسی اینگونه حوادث بررسی و مطالبه شود تا این چنین اتفاقات تکرار نشود.

وی درباره مهار کرونا در کشور گفت: این اتفاق اتفاق بزرگ و مبارکی است؛ پس از دشواری ها و سختی ها و محدودیت های اخیر، امروز آمار تلفات کرونا به صفر رسیده است و این نعمت بزرگی است که باید آن را شکر کرد.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: باید از همه کسانی که در این زمینه دخیل بودند تقدیر شود؛ نقش ویژه و ممتاز رهبر حکیم و عالی قدر هم در این رابطه یک نقش مثال زدنی است.

خطیب جمعه تهران : شهرک های کاخ نشینی ایجاد شده ، خار چشمان انقلاب است / صاحب خانه به مستاجران سخت بگیرند ، پول شان خرج خرج دوا و درمان می شود

حاج علی اکبری در بخش دیگری از خطبه خود گفت: در مبارزه با فساد و جلوه های آن خیلی وقت ها موفق نمی شویم؛ مصادیقی را دنبال می کنیم ولی موفق نمی شویم.

وی افزود: یکی از آن مصادیق شجره خبیثه که در متن دستگاه اجرایی و محیط شهرداری جا خشک کرده است کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری است که از سال ۴۵ وارد قانون شده که در پی آن شهرک های کاخ نشینی ایجاد می شود که خار چشمان انقلاب است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مبارزه ها و پیگیری هایی هم که انجام می شود به جایی نمی رسد چرا چون ظاهری قانونی دارد یعنی فرد متخلف تخلف کرده و جریمه آن را پرداخته است. حادثه متروپل از همین قبیل موارد است.

حاج علی اکبری بیان داشت: اگر شاهد رشد چنین اقداماتی هستیم باید به سراغ ریشه رفت و آن را حل کرد؛ در این باره ریشه اصلی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری است که از مسئولین درخواست داریم، با قدرت و قاطعیت و سرعت این مسئله را پیگیری کنند و ریشه این اقدامات خشک شود.

وی به بسته ارائه شده وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن اشاره کرد و گفت:این موضوع خبر خوبی است که شنیدیم؛ در شرایط فعلی که می بینیم مردم زندگی شان با مخاطره مواجه شده هم مومنین و هم صاحب خانه ها بدانند مراعات مستاجران حسنات ماندگاری برای آن ها است.

امام جمعه تهران گفت: صاحب خانه ها بدانند سخت گیری برای مستاجران کار پسندیده ای نیست و پول آن خرج دوا و درمان خواهد شد.

حاج علی اکبری خطب به بنگاه داران مسکن گفت: بنگاه های مسکن هم باید تسهیل گر باشند و با میانجی گری اقدامات موثری داشته باشند.

وی درباره دیپلماسی فعال منطقه ای دولت گفت: دولت هم به آنچه که وعده داد بود و هم آنچه که رهبر انقلاب خواسته بودند، عمل کرد.

خطیب نماز جمعه تهران درباره مذاکرات نیز گفت: هم مذاکره عادلانه می کنیم و هم به هیچ وجه زیر بار حرف زور نمی رویم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار