کد خبر: 22201

خبر سخنگوی دولت برای عبدالملکی

سخنگوی دولت بعد از اعلام پذیرش دومین استعفای حجت‌الله عبدالملکی از وزارت کار و رفاه اجتماعی و انتصاب محمدهادی زاهدی وفا به عنوان سرپرست جدید این وزارتخانه، جدیدترین مصوبات هیات وزیران را تشریح کرد.

به گزارش زنهار، علی بهادری جهرمی  در ابتدای نشست خبری خود با رسانه‌ها به استعفای وزیر کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: آقای عبدالملکی دیروز برای دومین بار استعفا دادند که این بار مورد پذیرش رییس جمهور قرار گرفت و این استعفا با هدف خدمت رسانی به مردم تقدیم رییس جمهوری شد که از تلاش مجاهدانه ایشان در این وزارتخانه تقدیر می‌کنیم.  ایشان از دولت جدا نمی‌شوند و به عنوان مشاور رئیس جمهوری از ظرفیت ایشان استفاده میشود.

بهادری جهرمی با اشاره به جایگزین، گفت: آقای محمدهادی زاهدی وفا به عنوان جایگزین ایشان در نظر گرفته شده است که برای ایشان نیز آرزوی موفقیت می‌کنیم. ایشان پیش از این تعامل و همکاری نزدیکی با دولت داشتند. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، عضویت در شورای عالی دفاع و تامین اجتماعی عضویت در ستاد تنظیم بازار و ... برخی از سوابق ایشان است.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به مصوبات اخیر هیات وزیران، اظهار کرد: ما در هفته اخیر مصوباتی در هیات وزیران داشتیم. دومین آیین نامه در  راستای تحقق شعار سال در حمایت از تولید دانش بنیان به تصویب هیات وزیران رسید. همچنین دو آیین نامه دیگر هم در این زمینه به زودی به تصویب دولت می رسد.

وی ادامه داد: در خصوص شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به منظور توانمندسازی این شورا ترکیبات آن تغییر کرد. معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز به ترکیب این شورا و رئیس  کل نیروهای مسلح و یا معاون ایشان نیز در راستای حل مشکلات مشمولان نظام وظیفه به ترکیب شورا اضافه شد.

بهادری جهرمی یادآور شد: در امتداد دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران و توسعه متوازن دیپلماتیک کشور، امشب میزبان رئیس جمهور ترکمنستان و هفته آینده سفر رئیس جمهور قزاقستان را شاهد خواهیم بود.

وی تاکید کرد: این رفت و آمدها آثار قابل توجهی داشته است. مثبت شدن تراز تجاری کشور در دو ماه ابتدایی سال در  راستای توسعه دیپلماسی متوازن است. دولت در تکاپوی بهره برداری از ابزارهایی است که تاکنون کمتر به آن توجه شده است.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار