کد خبر: 21995

نماینده مجلس: به جای 7 قلم کالا، 700 قلم گران شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گرانی ها گفت: ما دیگر نمی توانیم پاسخگوی مردم باشیم. انتظار داریم همه ارکان دولت بسیج شده و به داد مردم برسند.

به گزارش زنهار، حجت الاسلام احد آزادی خواه در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: تورم و گرانی در حال شکستن کمر بسیاری از مردم است، قرار نبود مردمی سازی یارانه ها با این حجم از تورم غیرقابل انکار برابر باشد.

وی افزود: طبق برنامه باید کالابرگ به دست مردم می رسید که این اتفاق هنوز محقق نشده و انگار در ماه آینده نیز رخ نمی دهد، همچنین قرار بود ۷ قلم کالا افزایش قیمت داشته باشد و با کالابرگ جبران شود اما در حال حاضر ۷۰۰ قلم کالا گران شده است؛ ما دیگر نمی توانیم پاسخگوی مردم باشیم، انتظار داریم همه ارکان دولت بسیج شده و به داد مردم برسند.

این نماینده مجلس یادآور شد که در زمان همه گیری کرونا، تمامی ارکان دولت وقت به کمک وزارت بهداشت رسیدند امروز نیز وزارت جهاد کشاورزی نیازمند کمک تمامی ارکان دولت برای تامین کالای اساسی است.

وی همچنین در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: دهک بندی ها مشکل دارد. دولت اعلام می کند به حساب ۷۵ میلیون نفر یارانه واریز کرده اما بسیاری از افراد یارانه دریافت نکرده اند چون برخی از فاکتورهای دهک بندی ایراد دارد، مثلا فردی که دو سال گذشته خودروی خود را واگذار کرده هنوز در این سامانه خودرو به نامش است.

آزادی خواه در ‌پایان خطاب به رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: باید مردانه در مقابل زورگویی صهیونیست ها بایستیم و تعارف کردن معنا ندارد. ما اهل مذاکره بودیم اما طرف مقابل اهلیت خود را نشان نداد. تا جای ممکن به سمت غنی سازی حرکت کنید تا نیاز مردم برآورده شود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار