کد خبر: 18636

اعلام امادگی ایران برای اعزام نیرو به اوکراین/ فقط این افراد عازم می‌شوند!

وزیر خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی گفت: مخالف جنگ در اوکراین هستیم، همانگونه که مخالف جنگ در عراق، افغانستان، یمن، سوریه و هر نقطه‌ای از جهان هستیم. معتقدیم راهکار در اوکراین سیاسی است و مذاکرات سیاسی اوکراین و روسیه باید منجر به توقف جنگ و برقراری آتش بس در این کشور شود.

به گزارش زنهار، وزیر خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی گفت: مخالف جنگ در اوکراین هستیم، همانگونه که مخالف جنگ در عراق، افغانستان، یمن، سوریه و هر نقطه‌ای از جهان هستیم. معتقدیم راهکار در اوکراین سیاسی است و مذاکرات سیاسی اوکراین و روسیه باید منجر به توقف جنگ و برقراری آتش بس در این کشور شود.

وی افزود: لهستان در جنگ اوکراین، نقش انسان‌دوستانه را درباره آوارگان و انتقال فوری اتباع ایران داشت. در ۲ مرحله در دیدار با لاوروف حامل پیام وزیر خارجه اوکراین مبنی بر درخواست آتش‌بس و آمادگی برای گفت‌وگو و توافق بودم.ایران برای اعزام تیم پزشکی ۲۵ نفره به مرز اوکراین و لهستان آماده است.

زبیگنیو رائو وزیر خارجه لهستان نیز گفت: هر وقت مذاکرات وین به پایان برسد، تلاش می‌کنیم همکاری اقتصادی و تجاری ایران با لهستان بیشتر شود چون معتقدیم پتانسیل ایران خیلی زیاد است.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار