کد خبر: 18610

مخبر به مجلس می‌رود؟

یک عضو کمیسیون انرژی در انتقاد از افزایش قیمت نان گفت: دولت طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ باید قیمت‌ها را طوری سامان می‌داد که قیمت کالاهای اساسی مردم بیشتر از شهریور ۱۴۰۰ نشود. چرا از نان که قوت غالب مردم و قشر ضعیف است شروع کردید؟

به گزارش زنهار، رمضانعلی سنگدوینی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی  گفت: سوال من اینجاست چرا هر اتفاقی در این کشور می‌افتد و یا هر خواسته‌ای که مردم دارند، فشار آن به نمایندگان وارد می‌شود و چرا دولت پاسخگو نیست؟

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: چرا نابسامانی قیمت‌ها به شدت جولان می‌دهد؟ دولت طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ باید قیمت‌ها را طوری سامان می‌داد که قیمت کالاهای اساسی مردم بیشتر از شهریور ۱۴۰۰ نشود؛ آیا این طور است؟ چرا از نان که قوت غالب مردم و قشر ضعیف است شروع کردید؟

این عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم از رئیس جمهور و معاون اول خواست تا درباره چگونگی پرداخت یارانه و عواقب حذف ارز ترجیحی با مردم واضح سخن بگویند.

سنگدوینی در بخش پایانی تذکر خود ضمن تشکر از دولت بابت سفر به استان گلستان گفت: نیاز است برای اجرایی شدن و تخصیص اعتبارات توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه‌ها طبق تصمیم‌گیری اقدام شود تا کام مردم هر چه سریعتر شیرین شود. مجلس برای جبران هزینه‌ها ۳۰۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرد و چرا اقدامی در این باره توسط دولت نمی‌شود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار