کد خبر: 18294

خاتمی دردمند شد!

شفقنا نوشت: عضو مجلس خبرگان رهبری دردر خطبه های نماز عید سعید فطر در مسجد جمکران گفت: حاکمان افغانستان باید به وظیفه خود در تامین امنیت شهروندان عمل کنند چرا که وضعیت امروز به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

به گزارش زنهار، سید احمد خاتمی در خطبه های نماز عید سعید فطر در مسجد جمکران با اشاره به اینکه خوشترین خبری که امروز به ما می دهند این است که روزه، قرائت قرآن و نمازهای شب خواندن های یک ماهه، نمره آورده و در امتحان الهی قبول شدیم، اظهار کرد: باید ببینیم اثری که از روزه باید در ما ایجاد می شده را توانستیم در یک ماه رمضان کسب کنیم یا خیر.

 

او با اشاره به اینکه در روایات سه اثر برای روزه بیان شده، ابراز کرد: یک اثر روزه اخلاص است؛ حضرت زهرا(س) فرمودند خدا روزه را واجب کرد تا اخلاص در وجود انسان تثبیت شود. باید ببینیم بعد از یک ماه روزه گرفتن کارهایمان چه قدر خدایی شده و چه قدر ملاک اعمال و گفتارمان رضایت الهی است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری دومین اثر برای روزه را از کلام امام حسن عسکری(ع) رسیدگی به فقرا و محرومین عنوان کرد و گفت: اگر در خدماتی مانند تهیه و توزیع بسته های معیشتی شرکت و یا دیگر نیازهای نیازمندان را رفع کردید بدانید برکات روزه نصیبتان شده است.

 

خاتمی افزود: سومین اثر روزه این است که سپر آتش است، باید بررسی کنیم اعضا و جوارحمان خدایی شده یا نه، اگر از گناه پرهیز کنید روزه ای که گرفتید قبول بوده، روزه سپر آتش است و فقط گناه و معصیت می تواند در آن شکاف ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

امام جمعه قم: وضعیت افغانستان را ببینید ، زندگی در ایران اسلامی فرصتی مغتنم است

 

علم الهدی : ما و مردم افغانستان از یک نژادیم / ابن سینا، فارابی و مولانا از اهالی افغانستان اند

 

او در خطبه دوم نماز عید فطر در مسجد جمکران با اشاره به اینکه هیچ مکتبی به اندازه اسلام از کارگر تجلیل نکرده است، ابراز کرد: پیامبر اکرم(ص) دست کارگر را می بوسید؛ ان شالله مسئولین قم وظیفه خود را در قبال این قشر تاثیرگذار انجام دهند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مناسبت دیگری که پشت سرگذاشتیم سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم بود و از زیباترین جملات مقام معظم رهبری درباره این قشر تلاشگر این است که معلمان افسران پیشرفت کشور هستند.

 

آیت الله خاتمی ضمن تقدیر از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: این راهپیمایی بعد از دوسال محدودیت های کرونایی، بسیار باشکوه برگزار شد و خانواده های زیادی با فرزندان خردسالشان در راهپیمایی شرکت و بار دیگر اعلام کردند پای آرمان های نظام ایستادند و نظام و امامشان را دوست دارند.

 

او با تاکید بر اینکه بر خلاف گفته های دشمنان این نظام به بن بست نرسیده و نخواهد رسید، تصریح کرد: گرانی افسارگسیخته و رنج آور داشتیم و داریم، می دانیم رئیس جمهور برای کنترل این وضع تلاش می کنند ولی انتظار تدابیر موثرتری داریم. قول می دهم گرانی ها این گونه نخواهد ماند و با تدابیر مسئولان گرانی ها کنترل خواهد شد و این حق مردمی است که پای انقلاب ایستادند و خواهند ایستاد.

 

امام جمعه موقت تهران در پایان با بیان اینکه غصه افغانستان برای ما بسیار دردآور است، خاطرنشان کرد: مدام انفجار و آدم کشی در این کشور رخ می دهد و این در جایی است که اولین وظیفه یک حکومت تامین امنیت شهروندان است و عجیب است این ناامنی ها به جان نمازگزاران و مساجد افتاده است. حاکمان افغانستان باید به وظیفه خود عمل کنند چرا که وضعیت امروز به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار