قیمت تمام شده هرواحد طرح مسکن ملی اعلام شد

براساس گزارشی که روز گذشته در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شد، قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع مسکن، در طرح مسکن ملی، ملاک تعیین آورده متقاضیان است.

قیمت تمام شده هرواحد طرح مسکن ملی اعلام شد
کد خبر: 62329

به گزارش زنهار، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در این گزارش، زمان واریز مراحل مختلف آورده متقاضیان به پروژه‌‌‌ها، در برخی از ساخت‌وسازهای فعال به طور متوسط، هر سه ماه یک‌بار تخمین زده شده است. بر این اساس اعلام شده است که ملاک میزان آورده متقاضیان، قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع واحد مسکونی با در نظر گرفتن ضرایب تعدیل است که مبلغ تسهیلات بانکی از مجموع آورده کسر خواهد شد. سقف تسهیلات بانکی نیز در همه شهرهای کشور و برای همه پروژه‌‌‌ها ۵۵۰ میلیون تومان با سود ۱۸‌درصد و باز پرداخت ۱۷ساله برای متقاضیان است که این وام‌‌‌ها مرحله به مرحله متناسب با پیشرفت فیزیکی به پروژه‌‌‌ها تزریق می‌شود.

به تازگی، در یک نمونه از پروژه‌‌‌های اطراف تهران، میانگین قیمت تمام شده هر مترمربع مسکن ملی حول و حوش ۱۵ میلیون تومان برآورد شده است. آن طور که محاسبات  نشان می‌‌‌دهد به طور متوسط با قیمت امروز، قیمت کل هر واحد مسکونی در طرح خانه‌‌‌سازی دولتی، به طور میانگین، حداقل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار