میلیاردهای جهان ساکن کدام کشور هستند؟

بلژیک برای نخستین بار در صدر جدول ثروتمندترین مردم جهان قرار گرفت.

میلیاردهای جهان ساکن کدام کشور هستند؟
کد خبر: 57321

به گزارش زنهار، بر اساس گزارش سالانه موسسه بانکداری «یوبی‌اس-کردیت سوئیس»، بلژیکی‌ها با ۲۲۸ هزار و ۸۸۳ یورو متوسط ثروت برای هر فرد بزرگسال، ثروتمندترین مردم جهان هستند.

این آمار که مربوط به سال ۲۰۲۲ میلادی است، نشان می‌دهد که نیمی از بزرگسالان بلژیکی دارای دست‌کم ۲۲۸ هزار و ۵۹۴ یورو یا بیشتر بوده‌اند. به این ترتیب بلژیک برای نخستین بار در صدر جدول ثروتمندترین مردم جهان قرار گرفت.

در رده دوم استرالیا قرار دارد که متوسط ثروت مردم آن ۲۲۶ هزار و ۵۹۴ یورو بوده است. هنگ‌کنگی‌ها هم با ۱۸۵ هزار و ۱۱۸ یورو در رده سوم قرار دارند.

با این حال نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که به دلیل کاهش ارزش دلار، مردم جهان در سال ۲۰۲۲ به صورت میانگین فقیرتر شده‌اند. در این سال ثروت خالص خصوصی جهانی برای نخستین بار از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی کاهش یافته است.

اگرچه بلژیک از نظر متوسط ثروت در رتبه نخست قرار دارد، اما این کشور از نظر میانگین ثروت در رده یازدهم دنیا جای گرفته است؛ جایی که سوئیس و ایالات متحده بهترین رتبه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

گیرت نولز، اقتصاددان بلژیکی می‌گوید: «ثروت متوسط نقطه‌ای است که در آن نیمی از بزرگسالان بیشتر از آن مقدار و نیمی دیگر کمتر از آن عدد ثروت دارند و این با میانگین متفاوت است. میانگین از طریق جمع مجموع ثروت مردم تقسیم بر تعداد افراد حاصل می‌شود.»

این اقتصاددان اضافه می‌کند که میانگین ثروت دقیق‌ترین تصویر را در خصوص رفاه مردم یک جامعه به ما ارائه می‌دهد.

هرسال ثروت در جهان دست‌به‌دست می‌شود و به جمعیت میلیونرها افزوده می‌شود. داده‌های نشریه فوربس از آمار میلیونرهای جهان نشان می‌دهد بیشترین شهروندان میلیاردر جهان ساکن آمریکا هستند و ۷۳۵ نفر آمریکایی ثروتی به ارزش ۴٫۵ هزار میلیارد دلار در اختیاردارند.

چین با داشتن ۴۹۵ میلیاردر که مالک مجموع ثروتی برابر ۱٫۶۷ هزار میلیارد دلار هستند، در رتبه دوم جهان قرارگرفته است و هند با داشتن ۱۶۹ میلیاردر پیش از آلمان که خانه ۱۲۶ میلیاردر است، در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند. همچنین آمارهای فوربس نشان از حضور ۳۳۷ زن میلیاردر در جهان دارد؛ اما رتبه‌بندی کشورها بر اساس سرانه تعداد افراد میلیاردر متفاوت از رتبه‌بندی جمعیتی آن‌ها است. تقسیم داده‌های فوربس درباره آمار میلیاردرهای هر کشور بر جمعیت کشورها سرانه میلیاردری هر کشور را تعیین خواهد کرد و در این رتبه‌بندی، آمریکا مقام اول را در اختیار ندارد.

هنگ‌کنگ از بالاترین سرانه میلیاردر در جهان برخوردار است. با وجود اینکه تنها ۶۶ میلیونر در این منطقه ساکن هستند، اما سرانه میلیاردرها در این منطقه ۷٫۳۴ میلیون نفری برابر ۰٫۰۰۰۰۰۸۹۸ است. مجموع ثروت میلیاردرهای هنگ‌کنگی برابر ۳۵۰ میلیارد دلار است و ثروتمندترین آن‌ها، ۳۷٫۸ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد.

سنگاپور پس از هنگ‌کنگ با سرانه ۰٫۰۰۰۰۰۶۲۱ میلیاردر در ۵٫۶ میلیون جمعیتی که دارد، رتبه دوم جهان را در اختیار دارد. ثروتمندترین فرد در سنگاپور ثروتی به ارزش ۱۴٫۱ میلیارد دلار در اختیار دارد و مجموع میلیاردرهای این کشور ۳۵ نفر هستند.

سوئیس با جمعیتی برابر ۸٫۷ میلیون نفر و ۴۱ میلیاردر، دارای سومین سرانه بالای میلیاردر در جهان است. ثروتمندترین میلیارد در این کشور ثروتی برابر ۳۰٫۲ میلیارد دلار در اختیار دارد. پس از سوئیس، سوئد با جمعیت ۱۰٫۴ میلیون نفری و ۳۹ میلیاردر در رتبه چهارم سرانه میلیاردرهای جهان ایستاده است. ثروتمندترین فرد سوئدی ثروتی برابر ۱۸٫۱ میلیارد دلار در اختیار دارد. اسرائیل (رژیم صهیونیستی) با جمعیتی برابر ۹٫۵ میلیون نفر و ۳۰ میلیاردر در رتبه پنجم جهانی قرارگرفته است و مهم‌ترین میلیاردر آن ۱۹٫۸ میلیارد دلار ثروت دارد.

آمریکا برخلاف رتبه‌بندی که بر اساس مجموع تعداد و مجموع ثروت انجام می‌گیرد، در رتبه‌بندی بر اساس سرانه در رتبه ششم جهانی قرار می‌گیرد. این کشور با جمعیتی برابر ۳۳۳٫۲ میلیون نفر، ۷۳۵ میلیاردر دارد و مجموع ثروت آن‌ها ۴٫۵ هزار میلیارد دلار است. از این میزان ۲۲۵ میلیون دلار در اختیار ثروتمندترین فرد آمریکایی، ایلان ماسک قرار دارد.

تایوان با جمعیتی برابر ۲۳٫۸ میلیون نفر و داشتن ۵۲ میلیاردر در رتبه هفتم جهانی قرارگرفته است. ارزش خالص ثروت میلیاردرهای تایوانی ۸٫۸ میلیارد دلار برآورد شده است. در استرالیا ۴۷ میلیاردر ساکن‌اند و ثروتمندترین آن‌ها جینا راینهارت ثروتی به ارزش ۲۶٫۵ میلیارد دلار دارد. این کشور ازنظر سرانه میلیاردرها در رتبه هشتم جهانی قرارگرفته است و پس‌ازآن کانادا، با داشتن ۶۳ میلیاردر و جمعیتی ۳۸٫۹ میلیون نفری در رتبه نهم قرار می‌گیرد. ثروتمندترین فرد کانادایی دیوید تامسون نام دارد که ۵۶٫۶ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد. درنهایت، آلمان دهمین عضو لیست ۱۰ کشور با بالاترین سرانه میلیاردرهای جهان را تشکیل می‌دهد. این کشور با ۸۴ میلیون نفر جمعیت، ۱۲۶ میلیاردر دارد و ارزش ثروت ثروتمندترین آن‌ها برابر ۴۷٫۴ میلیارد دلار است.

ایتالیا، انگلیس، روسیه، فرانسه، کره جنوبی، چین، ژاپن، برزیل، هند و اندونزی به ترتیب در رتبه‌های یازدهم تا بیستم لیست بالاترین سرانه میلیاردرهای جهان قرارگرفته‌اند.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار