آخرین قیمت مرغ در بازار/جوجه گران شد یا ارزان؟

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه برخی مرغداران می‌گویند جوجه با قیمت مصوب به دستشان نمی‌رسد و دلال‌ها قیمت‌ها را بالا می‌برند، افزود: متاسفانه این واقعیت تلخی است که در این صنعت وجود دارد، ولی ما معتقدیم که واحدهای مرغ مادر و تولیدکننده جوجه در این بخش مسئول هستند و باید نظارت کافی داشته باشند

آخرین قیمت مرغ در بازار/جوجه گران شد یا ارزان؟
کد خبر: 48455

به گزارش زنهار؛ مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: برای اینکه مرغداران بتوانند هر کیلو مرغ زنده را با قیمت ۵۲ هزار تومان تولید کنند بایستی الزامات آن یعنی تامین نهاده با قیمت سال قبل و همچنین تامین جوجه یکروزه با قیمت مصوب فراهم شود.

محمدعلی کمالی با اشاره به فراهم شدن برخی الزامات برای اینکه هر کیلو مرغ زنده با قیمت ۵۲ هزار تومان تولید شود، گفت: تامین نهاده‌ها به قیمت سال گذشته به عنوان مثال ( ذرت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان و جوجه نیز ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان) باشد، تعیین قیمت ۵۲ هزار تومان برای مرغ زنده مورد قبول است.

وی ادامه داد: البته در جلسه‌ای که با سرپرست وزارت جهادکشاورزی داشتیم این وعده داده شد که ریزمغذی‌ها و داروها هم با ارز نیمایی تامین شود. در آن جلسه این نکته نیز اضافه شد که اگر هزینه‌ها افزایش یابد در قیمت‌ها نیز تجدید نظر شود.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه برخی مرغداران می‌گویند جوجه با قیمت مصوب به دستشان نمی‌رسد و دلال‌ها قیمت‌ها را بالا می‌برند، افزود: متاسفانه این واقعیت تلخی است که در این صنعت وجود دارد، ولی ما معتقدیم که واحدهای مرغ مادر و تولیدکننده جوجه در این بخش مسئول هستند و باید نظارت کافی داشته باشند.

به گفته وی انجمن جوجه یکروزه وعده داده است که جوجه را با قیمت مصوب برای مرغداران تامین کند.

کمالی در پایان گفت: اگر چه نهاده‌ها تامین شده و مشکلی در این زمینه نداریم، ولی امیدواریم این تامین استمرار داشته باشد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار