آخرین خبر از نرخ های جدید بلیط هواپیما:

قیمت بلیط هواپیما به پرواز درآمد

پیش تر سازمان هواپیمایی کشور اطلاعیه ای درباره علت کمبود و گرانی بلیت هواپیما منتشر کرده بود و در آن از افزایش قیمت بلیت هواپیما خبر داده بود. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما خبر داد.

قیمت بلیط هواپیما به پرواز درآمد
کد خبر: 48399

به گزارش زنهار: پس از هفته‌ها سرگردانی مسافران و نبود بلیت در پیشخوان‌های اینترنتی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی با اعلام این خبر گفت: گرچه پیشتر درخواست افزایش قیمت ۱۰۰درصدی داشتیم به طور میانگین با افزایش ۲۹درصدی قیمت بلیت هواپیما موافقت شد.

وی افزود: مصوبه شورای عالی هواپیمایی به تایید ستاد تنظیم بازار نیز رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه براساس قانون پنجم، آزاد سازی نرخ باید صورت می‌گرفت، بیان کرد: طبق قانون، دولت نباید در نرخ‌گذاری دخالت کند بلکه صرفا باید نظارت داشته باشد، ولی دخالت کرده و نرخ تکلیفی اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی به این افزایش نرخ  معترضند و امکان تعطیلی شرکت‌ها نیز وجود دارد,، اما ناگزیر از پذیرش هستیم و این افزایش نرخ، مشکل صنعت هواپیمایی را حل نمی‌کند.

پیشتر سازمان هواپیمایی کشور اطلاعیه ای درباره علت کمبود و گرانی بلیت هواپیما منتشر کرده بود و در آن از افزایش قیمت بلیت هواپیما خبر داده بود. تحریم تحمیلی، ناوگان هوایی را با محدودیت مواجه کرده و منجر به عدم تناسب عرضه و تقاضا شده است تا جایی که برای پاسخ به تقاضا به تعداد ۵۵۰ فروند هواپیما نیاز داریم، اما اکنون ۱۷۰ فروند هواپیمای فعال داریم.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار