چه کسانی تسهیلات ۴۰ میلیاردی می‌گیرند؟

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات در مشاغل پشتیبان ۴۰ میلیارد ریال خواهد بود.

چه کسانی تسهیلات ۴۰ میلیاردی می‌گیرند؟
کد خبر: 47900

به گزارش زنهار؛ محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه اشتغال وزارت کار از پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی از هفته آینده در استان ها خبر داد و در مورد اعتبارات مشاغل خانگی، اظهار داشت: اعتبارات این بخش در سال جاری نسبت به سال قبل 33 درصد رشد کرد و از 3 هزار میلیارد تومان به 4 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی‌ گفت: طبق توافقی که با بانک مرکزی داشته‌ایم، اگر عملکرد مشاغل خانگی امسال خوب باشد و تا مهر و آبان 70 تا 80 درصد تسهیلات کل سال در حد 3 هزار میلیارد تومان جذب شود، می‌توانیم اعتبارات را دو مرحله‌ای کنیم و اعتبارات جدید در مهرماه از بانک مرکزی بگیریم.

معاون توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته کل اعتبارات تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی 3 هزار میلیارد تومان بود که در نهایت در طول سال 95 درصد جذب شد، به گونه‌ای که 10 درصد از مشاغل ایجادی در سال گذشته مربوط به مشاغل خانگی بود، این رقم در سالهای پیش از آن 2 تا 3 درصد بود و خالص اشتغال ایجادی در سال گذشته در مشاغل خانگی 103 هزار شغل بود.

وی اظهار کرد: میزان صدور مجوزها برای مشاغل خانگی پارسال به 218 هزار مورد رسید که نسبت به سال قبل خود از رشدی معادل 202 درصد برخوردار بود.

کریمی بیرانوند در مورد سقف تسهیلات فردی در مشاغل خانگی گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات فردی در مشاغل خانگی 150 میلیون و در مشاغل پشتیبان تا سقف 40 نفر به ازای هر نفر 100 میلیون تومان و در سقف 4 میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار