رسمی| اعلام حقوق کارمندان دولت در سال آینده

خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت خبر داد که حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۷ میلیون تومان خواهد بود.

رسمی| اعلام حقوق کارمندان دولت در سال آینده
کد خبر: 40289

به گزارش زنهار، خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت خبر داد که حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۷ میلیون تومان خواهد بود.

سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری با خبرنگاران، پیش از سخنان خود با اشاره به ورود جبهه هوای سرد به کشورمان از مردم درخواست کرد: از ۲۰ دی‌ماه تا اواسط بهمن جبهه هوای سردی بخش‌های متعددی از کشور را در بر می‌گیرد و می‌خواهیم با مدیریت تقاضای گاز کمک کنند تا اخلالی در روند گازرسانی پیش نیاید.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین متغیرهایی که سال های گذشته اجازه رشد تولید کشور را نمی‌داد، کاهش سرمایه‌گذاری در کشور بوده و متوسط دولت قبل با کاهش سرمایه‌گذاری و در برخی سال‌ها با کاهش میزان سرمایه در کشور مواجه بودیم. این مشکل در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ وجود داشت ولی با تدبیر دولت سیزدهم، در شش ماهه اول امسال ۳.۹ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را شاهد بودیم. این اعداد موید کاهش بیکاری است، و نرخ بیکاری در تابستان به ۸.۹ کاهش یافته بود.

رشد نقدینگی کاهشی شد

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: هم‌چنین در پایان آذر امسال رشد نقدینگی ۳۳.۴ درصد بوده که این عدد ۷ درصد از شهریور ۱۴۰۰ است و کاهشی است و نشان می دهد انضباط پولی و کنترل‌های بانک مرکزی در پیش گرفته کمک می‌کند تا یکی از موتورهای مهم تورم را کنترل کنیم.

خاندوزی گفت: در ۹ ماه ابتدای امسال ۹۱۷ هزار میلیارد تومان مجموع درآمدهای کشور بوده است که ۸۸ درصد رقم مصوب بودجه است و تا پایان سال این رقم به ۱۰۰ برسد. ناترازی‌های بودجه هم به کمترین عدد در طی سال‌های گذشته رسیده و استقراض دولت از محل انتشار اوراق ۳۳ هزار میلیارد تومان کاهش داشته است. انضباط پولی و مالی در دستورکار است.

وی عنوان کرد: بودجه ۱۴۰۲ به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد و با ۱۹۸۰ همت منابع عمومی و مصارف عمومی خواهد بود و از این میزان، ۷ میلیون تومان حداقل حقوق کارکنان دولت در بودجه پیش بینی شده و معافیت مالیاتی هم همین عدد است، ۲۰ درصد متوسط افزایش حقوق کارکنان است، ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و ۱۰۴ هزار میلیارد تومان یارانه نان، ۷ درصد کاهش مالیات تولید را خواهیم داشت و امیدواریم به تولید کمک کند. هم‌چنین ۱۵ هزار میلیارد تومان کمک به صندوق تثبیت بازار سرمایه را داریم.

سخنگوی اقتصادی گفت: برخی موسسات عدد ۳۶۰ هزار میلیارد تومان به عنوان کسری بودجه امسال دولت را طرح کرده‌اند و می‌گویم ما اصلا چنین برآوردی نداریم و این عدد غیردقیق است./ سلام نو

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار